Moderní pračky šetří nervy i peněženku a ještě dohlédnou na vaše zdraví

01. 11. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Všichni obdaření ratolestmi to známe. Množství prádla, které musíme týdně vyprat, je ohromné, a tak není divu, že účty za vodu i elektřinu rostou. Možná si řeknete, že tohle asi těžko ovlivníte a jde zkrátka o nutné zlo, které je třeba přetrpět. Omyl! Pračky se od sebe výrazně liší tím, co dokážou, takže i zde se naskýtá možnost vybrat si takovou, která nejlépe „sedne“ právě vám – například novou pračku LG s technologií Direct Drive.

Co je vlastně Direct Drive?
Je víkend, právě jste vyluxovali a rádi byste si užili trošku zaslouženého klidu. V koupelně na vás však čeká hora prádla. Oblečení tedy naskládáte do pračky, zapnete a… je po klidu. Především starší pračky totiž občas znějí jako startující motorová letadla. Právě proto vědci vyvinuli technologii Direct Drive.

Pračky vybavené technologií přímého pohonu Direct Drive mají pohonný mechanismus připojený v jedné ose přímo k bubnu pračky. V praxi to znamená méně vibrací a hluku, vyšší efektivitu a sníženou náchylnost k poruchovosti. Konečně si tak budete moci užít více domácí pohody a méně burácejících přístrojů.

Díky technologii Direct Drive je také možné maximálně využívat všechny vlastnosti krokového motoru. Mezi hlavní výhody patří dokonalá ovladatelnost bubnu, kdy si lze zvolit optimální skladbu pohybů pro daný prací program. Podle skladby prádla tak buben přizpůsobí své pohyby a zajistí nejlepší výsledný efekt celého procesu praní. Například pro jemné tkaniny je vhodné zvolit cyklus, při němž se prádlo jen pohoupává a program perfektně imituje šetrné ruční praní.

A co ty úspory?
Ach ano, málem bychom zapomněli. Pračky s technologií přímého pohonu Direct Drive jsou totiž zároveň navrženy tak, aby efektivněji využívaly vodu a snížily spotřebu elektrické energie – u praček hledejte označení A –30 %, tato energetická třída zaručuje nejmenší spotřebu elektřiny. Díky tomu dokonce překračují standardy doporučené organizací Energy Saving Trust pro spotřební výrobky. Tyto pračky mají záměrně mimořádnou kapacitu, která vám umožní vyprat více prádla v menším počtu dávek. A pokud to spojíte s parní technologií, která rovněž snižuje množství použité vody a elektrické energie, můžete dosáhnout až 44% snížení spotřeby vody a dokonce 51% snížení spotřeby elektrické energie v porovnání se standardními pračkami.

Každý plátce složenek si tak dokáže spočítat, že dlouhodobé finanční úspory mnohonásobně ospravedlní investici do pračky vybavené technologií Direct Drive a té staré zajistí zasloužený odpočinek.

 

Jaké další funkce požadovat?
Již jsme zmínili parní technologii (Steam Wash). Zabudovaný generátor skutečné páry mění vodu v páru, která je následně přiváděna do horní části bubnu přes patentovanou rozprašovací trysku. Pára pak pronikne do tkanin a zajistí zářivější bílou a živější barvy. Nové pračky LG nabízejí také funkci Refresh, která je vhodná zejména pro tatínky. Stačí 20 minut a pára z jejich košil odstraní veškerý nepříjemný zápach – například ze zakouřeného prostředí, zápach z jídla a podobně. Druhý den do práce tak nemusí znovu prát svojí oblíbenou košili. Stačí, když si ráno během snídaně zapnou pračku a za 20 minut je jejich košile opět zcela svěží.

Parní technologie však souvisí ještě s jedním důležitým aspektem – tím zdravotním. Na rozdíl od horké vody umí totiž pára udržet optimální teplotu nutnou k odstranění alergenů, jako jsou roztoči, pyl, plísně nebo srst domácích mazlíčků. A to už je docela pádný argument…

Pro všechny maminky a tatínky hledící na zdraví svých ratolestí by měla mít význam také funkce Medic Rinse (antialergické máchání). Při teplotě 40 °C jsou při tomto typu máchání dokonale odstraněny zbytky pracího prášku. Citlivá pokožka dítěte je tak lépe chráněna a na vašem prádle nezůstávají nevzhledné bílé skvrny.

Abyste nemuseli pracně shánět výrobek, který nabízí veškeré výše zmíněné funkce, můžeme vám doporučit elegantní parní pračku LG F1443KDS7, která pojme až 11 kg prádla. Více na www.lg.cz

ZDROJ: LG Electronics CZ, s.r.o.

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: domácí spotřebiče koupelna pracky
Sdílejte článek

Diskuze