zdroj: Lightworks.cz

V něžném světle romantiky

08. 06. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Skleněná svítidla Zafferano, která se rodí pod rukama italského designera Federica de Majo, vnášejí do interiéru něhu a nadzemskou krásu tradičně foukaného benátského skla.

Střípek života

Už je tomu víc jak třicet let, co italský designer Federico de Majo podlehl křehké kráse skla. Materiálu ochotnému přijmout téměř jakýkoli tvar, obléknout téměř jakoukoli barvu. Jako stvořenému pro jemná svítidla zalévající interiéry takřka snovou září. Chcete-li do svého domova vnést nádech romantiky, jsou kolekce značky Zafferano skvělou volbou.

zdroj: Lightworks.cz

zdroj: Lightworks.cz

Romeo a Julie, láska na první pohled

Lustry z ručně foukaného skla své jméno nedostaly náhodou. Ve dvou výrazných tvarech v sobě nesou napětí i poetiku milostného dramatu. Díky nepřehlédnutelnému reliéfu s metalickým odleskem vypadají dobře v téměř jakémkoli prostoru. Interiér rozsvítí třeba v kovově zlaté, růžovozlaté, bronzové, v barvě antického zlata či jemně modré. Nepopiratelné kouzlo má i varianta z bezbarvého skla, ve které nádherně vyniká jeho struktura a lesk.

Variabilita instalace umožňuje při použití svítidel z této kolekce v interiéru značnou svobodu. Lustry skvěle vypadají jednoduše zavěšené vedle sebe jako horizontální dominanta prostoru, ale efektní je i umístění skleněných baněk v dynamické spirále, která strhuje pozornost hrou světla na jednotlivých stínidlech.

zdroj: Lightworks.cz

zdroj: Lightworks.cz

Bonnie a Clyde, starosvětská krása

Jako tkané ze světla. Takové jsou lustry z kolekce Bonnie a Clyde. Svítidla ručně foukaná do podoby kompaktních oblých tvarů vnášejí do interiérů křehkost skla téměř nadzemsky plujícího v prostoru. Žebrování na jejich povrchu evokuje styl pohodlných starosvětských kuchyní, jejichž srdcem bývaly kuchařky přepásané naškrobenou zástěrou. Ovšem světlo, které vydávají, má k vybledlým fotografiím ze starých časů hodně daleko.

I svítidla z této kolekce poskytují luxus svobody ve způsobu instalace. Vyniknou v obývacím pokoji i nad pracovní deskou, v pevných shlucích i strukturovaných závěsech. V jednoduché řadě nebo třeba v rotujícím víru tvořeném různě dlouhými závěsnými lanky. Nabízí se v odstínech jantaru, ametystu, šedé, světle modré nebo jako panensky čiré sklo.

zdroj: Lightworks.cz

zdroj: Lightworks.cz

Perle, krása kontrastu

Podlouhlé lustry s výraznou kresbou splní nejen praktický účel, ale vdechnou interiéru ještě něco navíc. Jas a barvy. Skleněné kalichy, kterými proudí světlo, nenuceně vynikají třeba nad jídelním stolem. Právě díky nim bude vaše kuchyně dýchat útulností.

ZDROJ: PR článek společnosti Lightworks.cz

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: domácí spotřebiče osvetleni řepa
Sdílejte článek

Diskuze