Jak na osvětlení stolů a pracovních ploch

20. 06. 2017
Diskuze (1)
Sdílet

Bez řádného osvětlení míst, kde pracujeme nebo jíme, se v interiéru prostě neobejdeme. A protože mezi svítidly na trhu můžeme najít skutečně vytříbené designové kousky, ani se obejít nechceme.

Světlo na talíři

Ať už v domácích podmínkách nebo v provozovnách, osvětlení jídelních stolů bychom měli věnovat dostatečnou pozornost. Jíme totiž i očima. Proto bychom se měli postarat o to, aby defilé jídel i nápojů nechyběla ta správná atmosféra.

Kolekce Suspence

Kolekce Suspence zdroj Lightworks.cz

Kolekce Suspence

Jemně zakřivená svítidla v minimalistickém stylu z kolekce Suspence padnou do oka nejen milovníkům dánského designu. Díky svému tvaru, který byl mimochodem vytvořen tažením kovu, jsou zdrojem jemné, rozptýlené záře, která dostatečně osvětluje pracovní či jídelní desku a zároveň interiéru opravdu sluší.

Efektně tyto lampy vypadají nejen ve vzdušných prostorách s vysokými stropy. Jejich hladká kalichovitá stínidla vytváří skutečnou dominantu místnosti. Skvěle vyniknou samostatně, ale pokud se nabízí dostatek prostoru, můžeme lustry Suspence umístit v řadě vedle sebe. Dosáhneme tak nejen kvalitního osvětlení, ale i výjimečné podívané.

Kolekce Caravaggio

Kolekce Caravaggio zdroj Lightworks.cz

Kolekce Caravaggio

Kolekce Caravaggio vnáší do kuchyní a jídelen tón nekompromisní elegance. Jednobarevná stínidla z lakované oceli jsou přímočaře jednoduchá a zároveň zaujmou techničtějším závěsem.

Jsou dostatečně hluboká na to, aby jejich záře neoslňovala, ať už jej zavěsíme jakkoli vysoko. Rafinovaně jednoduchý design vynikne v minimalisticky zařízených jídelnách i kuchyních, do kterých lustry kromě přímého nasvícení stolních desek vnesou také jemnější, pocitové světlo. V jejich horní části se totiž nachází otvor, jímž část záření proniká přímo vzhůru.

Aby šla práce od ruky

Pokud někde záleží na osvětlení, jsou to právě místa určená pro práci. „Kvalitní zdroj světla zaručí, že se nebudeme předčasně potýkat s únavou a pokud si vybereme některou z designových stolních lamp, nemusíme se vášně pro krásu vzdávat ani u pracovního stolu,” radí Sára Maletičová ze společnosti Light Works.

Kolekce Radon zdroj Lightworks.cz

Kolekce Radon zdroj Lightworks.cz

dánskému designu. Kolekce, která je od roku 2005 součástí sbírek užitého umění dánského muzea ovšem není jen dekorativní. Má i nezpochybnitelné praktické kvality. Výrazné stínidlo ve tvaru kupole lze libovolně natáčet a směřovat světlo kamkoli je třeba.

ZDROJ: PR článek společnosti Lightworks.cz

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: osvetleni
Sdílejte článek

Diskuze

  • Na osvětlení si potrpím, nemám vůbec ráda šero, strašně špatně se mi u toho pracuje.. Už i chytré telefony dovolují ztlumení nebo rozsvícení obrazovky v závislosti na intenzitě světla 🙂

    Zuzana B.