Zdroj: Dexon

Ozvučte si bydlení! Skrytě, bezdrátově i designově

26. 03. 2021 Sdílet

Co takhle oblíbenou hudbu v koupelně, kuchyni, pracovně, pokoji nebo na terase? Vytvořte si příjemnou atmosféru pro relax i správnou náladu pro domácí oslavy a párty.

Klasické ozvučení obývacího pokoje

Doba klasických „reprobeden“ se opět vrací. Mnozí uživatele plastových udělátek, pyšnících se nápisy „mp3“ a „Bluetooth“ konstatují, že „to prostě nehraje“. Chtějí více. Český Dexon jim vychází vstříc. Nabízí zvukovou kvalitu, výborné řemeslné zpracování, prostě kus nábytku, který potěší vzhledem i zvukem. Řeč je o reprosoustavách Dexon Largo, které získaly ta nejlepší ocenění. Vyrábí se v regálovém i sloupovém provedení.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA reproduktory

Zdroj: Dexon

Jejich vzhled je praktický a luxusní zároveň. Horní a přední (nakloněná) stěna je matně černá, potažena speciální folii imitující kůži. Boční a zadní stěna je tmavě hnědá, s barevným nádechem dřeva třešně. Přední rámeček s průzvučnou tkaninou je odnímatelný. Již při prvním poslechu se nadchnete pro zvukovou vyváženost. Žádné zaduněné basy, žádné ucinkané výšky, zastřené středy. Ne, u řady Largo čekejte zvukovou kvalitu, čistotu projevu a zvuk, který vás neunaví ani po hodinovém poslechu. Reprosoustavám Largo je jedno, jestli je zapojíte na stereo nebo do domácího kina. Svou práci odvedou na jedničku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA reproduktory

Zdroj: Dexon

Hodnocení reproduktora

Zdroj: Dexon

Hudební kulisa s displejem na zdi

Ne vždy je chuť a místo na instalaci klasických reprosoustav. Ať už se jedná o pracovnu, pokoje, kuchyň nebo koupelnu, reproduktory můžeme vestavět do stropu. Reproduktory poté s interiérem krásně souznějí. Vybírat můžete z celé řady tzv. podhledových reproduktorů Dexon. Ozvučení je nenápadné, pouze poblíž vypínačů osvětlení zabudujete „chytré krabičky“ – nástěnné přehrávače Dexon řady MRP.

Tyto přístroje mají v sobě přehrávač audia a videa, zesilovače, dotykový displej a hlavně spojení Bluetooth a na internet přes kabel nebo WiFi. Napájejí se rovnou z 230V, není potřeba žádný překážející adaptér. Nejkomfortnější model MRP 8200 umí ozvučit dokonce čtyři místnosti a je to vlastně nadupaný 7“ tablet s Androidem, včetně napájení i zesilovačů. 

Předností nástěnných přehrávačů Dexon je jejich komfort a to, že v domácnosti nikde nic nepřekáží a hudba je vždy snadno dostupná, navíc i přes aplikaci v tabletu nebo smartphonu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA aplikace

Zdroj: Dexon

Bezdrátové nenápadné ozvučení

Máte rádi minimalismus? Nechcete, aby ozvučení bylo vidět, ale přesto fungovalo? Dexon šel dál a vyvinul aktivní stropní ozvučení. To jediné, co je přiznáno, jsou reproduktory ve stropě. Ty interiér nijak nenarušují, protože vidíte pouze jejich bílé mřížky (a ty mohou mít jakoukoliv jinou barvu stropu).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA reproduktory

Zdroj: Dexon

Na zdi již není žádný displej, ovládání ozvučení se děje výhradně tabletem nebo smartphonem. Tato vychytávka je umožněna skrytým zesilovačem přímo u reproduktorů a vysíláním hudby přes Bluetooth nebo WiFi.

I montáž je opravdu snadná – vyvrtat otvor, osadit WiFi neb Bluetooth reproduktory a je hotovo. Můžete začít ihned streamovat hudbu z aplikace ve smartphonu, tabletu, televizi, notebooku nebo stolním počítači.

Hudbu můžete posílat přes Bluetooth, nebo WiFi pomocí aplikace. Hudbu pak „čerpáte“ ze smartphonu, z internetu nebo ze svého domácího či cloudového úložiště. V aplikaci jen určíte, které internetové rádio, či playlist se má přehrávat. Tablet nebo mobil můžete dokonce vypnout. Přehrávání se i tak děje dál a hlavně nevybíjí baterii telefonu. A to je hodně dobrá vychytávka.

Zesilovač s wifi

Zdroj: Dexon

Zkusíte i vy vylepšit domácí atmosféru pomocí skrytého ozvučení? Nebojte se. Dexon je český výrobce. Jsou specialisté – ví, jak na to, vždyť mají 26 letou praxi. Dobře poradí a zdarma navrhnout řešení na míru. Bude to rychle a správně. Více o českém systému chytrého ozvučení na této speciální stránce.

Zdroj: PR článek společnosti Dexon Czech s.r.o.

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: Bezdrátové technologie bluetooth dizajn Od partnerů trendy v bydlení
Sdílejte článek