Zdroj: Samsung

Vizuální i akustický zážitek díky Samsung OLED

10. 10. 2022 Sdílet

Taky jste se už těšili na podzim? Zachumlat se do deky, nalít si šálek horkého čaje a pustit si svůj oblíbený film či seriál... Díky televizi Samsung OLED bude váš zážitek ze sledování maximální!

Živé barvy a ostrý kontrast

Jihokorejský výrobce Samsung už tradičně přináší spolehlivou kvalitu v oblasti spotřebičů, u nové televize Samsung OLED, neboli Samsung S95B, však kombinuje výhody těch nejlepších dostupných technologií, díky kterým je zážitek ze sledování televize na nejvyšší úrovni. Konkrétně za to může kombinace toho, co nabízí OLED a QLED technologie. Zjednodušeně řečeno, technologie OLED poskytuje hlubokou černou a čistou černou, a tím i perfektní kontrast, QLED pak dokáže zobrazit plné odstíny živých barev. Barvy tak nejsou nijak zkreslené a vy je uvidíte přesně tak, jak je tvůrci vašeho oblíbeného programu zamýšleli. Samozřejmostí je i antireflexní povrch.

Díky Quantum Dot  panelu mají navíc OLED televizory Samsung jas až 1500 nit (což je v porovnání s OLED TV konkurenčních značek téměř dvojnásobek). Co to znamená pro vaše běžné sledování televize? Díky vyššímu jasu si skvělý obraz už nemusíte dopřát jen večer ve tmě, ale kdykoliv přes den, za denního světla, i v osvětlené místnosti.

Televize Samsung OLED

Zdroj: Samsung

Síla teček

A jak to celé funguje? Samsung OLED má zdroj světla tvořený samostatnými pixely, které emitují pouze modré světlo. Nad ním je panel s vrstvou kvantových bodů (Quantum Dot), přes kterou modré světlo prochází bez ztráty jasu, a barvy tak zůstávají plné, intenzivní a dynamické, a to i během velice světlých záběrů. U konkurence modré a žluté světlo prochází barevným filtrem, kterého nevýhodou však je, že částečně pohlcuje jas. Důsledkem je tedy nižší jas, horší gradace šedé a zobrazení přirozených barev.

Televize Samsung OLED

Zdroj: Samsung

Televize Samsung OLED

Zdroj: Samsung

Zvuk nezaostává

U Samsung OLED k perfektnímu obrazu dostanete i perfektní zvuk, který dění na obrazovce doslova následuje. Televize mají reproduktory s vrchním vyzařováním s kompatibilitou na Dolby Atmos, díky čemuž si můžete užít precizní rozložení zvuku v prostoru. K TV reproduktorům můžete navíc přidat soundbar z řady Q a zesynchronizovat ho s reproduktory integrovanými v TV díky audiotechnologii Q-Symphony.

TIP: Díky aplikaci SmartThings je Samsung OLED propojitelná s dalšími chytrými zařízeními jako jsou skládací telefony s ohebným displejem Galaxy Z Flip 4 a Galaxy Fold4, ale i s designovými chladničkami Bespoke, pračkami a sušičkami EcoBubble a dalšími.

…a design už vůbec ne

Pryč jsou časy, kdy televize vypadaly jako velké, hrubé černé díry, kazící estetiku místnosti. Milovníky designu si tato TV získá svým štíhlým designem, který však není na úkor odolnosti. Ultratenký rámeček a podstavec jsou v neutrální stříbrné barvě, a tak se televize hodí do prakticky jakéhokoliv interiéru. Samsung OLED série S95B si můžete pořídit s uhlopříčkou 55″ nebo 65″.

Televize Samsung OLED

Zdroj: Samsung

Televize Samsung OLED

Zdroj: Samsung

A na závěr dobrá zpráva pro všechny gamery – s touto chytrou televizí si díky Xbox Game Pass můžete užít parádní hry i bez samostatné konzoly.

ZDROJ: PR článek společnosti SAMSUNG

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: Od partnerů OLED televizory televizory
Sdílejte článek