Dům z pohádky o Červené Karkulce

07. 08. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Příběh o Červené Karkulce s dobrým koncem zná většina českých dětí. Za záchranu hodným myslivcem vděčí babička a Karkulka bratrům Grimmům. Totiž původ tohoto příběhu je už někdy ve 14. století. Tenkrát Karkulka bojovala jednou […]

Příběh o Červené Karkulce s dobrým koncem zná většina českých dětí. Za záchranu hodným myslivcem vděčí babička a Karkulka bratrům Grimmům. Totiž původ tohoto příběhu je už někdy ve 14. století. Tenkrát Karkulka bojovala jednou s obrem, jindy s vlkem, nebo dokonce s vlkodlakem. To v dobách, kdy se domnělí vlkodlakové upalovali stejně jako čarodějnice. S Karkulkou to často nedopadlo dobře a co víc, občas se nevědomky dopustila i kanibalismu. Stále ještě máte tuto pohádku rádi?

Tento dřevěný dům stojí uprostřed hustého švédského lesa, několik desítek kilometrů severně od polárního kruhu. Při pohledu na jeho ostře červenou fasádu napadne přirovnání k Červené Karkulce téměř každého. Hodnou babičku v něm však nehledejte, a pokud nebudete mít moc velkou smůlu, neměli byste v něm potkat ani vlka.

dřevěný dům v severském stylu je jednoduchý a střídmý

Tenhle červený dům je totiž ve skutečnosti hotelový pokoj, který si za krapet větší obnos švédských korun můžete pronajmout a ubytovat se v něm s celou rodinou. Je součástí Treehotelu, který si založil jeden švédský manželský pár. Nechali si od různých architektů navrhnout jedinečné objekty, které slouží jako hotelové pokoje a velké část z nich je zavěšena vysoko v korunách stromů.

dřevěný dům v severském stylu je jednoduchý a střídmý

 dřevěný dům v severském stylu je jednoduchý a střídmý

Severský styl je jednoduchý a střídmý, takže nečekejte žádné honosné vybavení.

 interiér dřevěného domu

Dominantou interiéru jsou křesla a velké okno.

interiér dřevěného domu

Právě neuvěřitelný výhled na krásnou a zároveň drsnou přírodu za polárním kruhem je největším lákadlem celého hotelu. Navíc jednotlivé pokoje jsou od sebe dostatečně daleko, takže vás čekají ničím nerušené dlouhé večery v hlubokém lese. Že se bojíte? Uvnitř vašeho domu vám nic nehrozí. Hůř jsou na tom ti, kteří po nocích pobíhají venku, proto jistě oceníte, že váš domek je tak výrazný a dobře viditelný.

 dřevěný dům v severském stylu je jednoduchý a střídmý

Někteří návštěvníci mají své domky pověšené pěkně vysoko na stromech a často jsou navíc maskované. Třeba si představte, že po setmění hledáte svůj pokoj, který má všechny stěny zrcadlové, nebo vypadá přesně jako ptačí hnízdo…

Veronika Benešová
zdroj: treehotel.se

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: tree house víkendový dům
Sdílejte článek

Diskuze