Jak si dva bratři postavili vysněnou chatu u jezera

22. 06. 2020
Diskuze (0)
Sdílet

Dva bratři, kteří milují přírodu a „outdoorové“ aktivity, se rozhodli postavit na břehu jezera víkendový dům. Oba žijí a pracují ve městě, a tak víkend či dovolenou na břehu jezera jen vítají. Stejně jako jejich přátelé.

Krásný výhled na jezero chráněné přírodní stěnou a zalesněným kopcem je jednou z nejcennějších hodnot stavby. Černá chata stojí v oblasti, kde je mnoho domů ještě z 19. století, pár kroků od jezera. Mezi nimi jsou vystavěny novější chaty. Tvar víkendového domu je jednoduchý a vychází ze zažitých architektonických zvyklostí v tomto regionu.

Chata u jezera

foto Adrien Williams

Velká okna a tři vchody

Zajímavostí stavby je, že má tři vchody, dvě menší lodžie a na boku krytou terasu. Interiérový design se odvíjí od masivního krbu v centrální místnosti. Stojí vedle oblasti s trojitou výškou. Díky této poloze je viditelný z jakéhokoliv místa v chatě a vytváří tak symbol pohostinnosti. Polohou uprostřed podlahy z betonové desky rozděluje otevřený prostor na oblasti různých prostorových vlastností a funkcí. V poschodí se nacházejí čtyři ložnice a společná otevřená místnost.

Chata u jezera

foto Adrien Williams

Kontrasty venku i uvnitř

Vnější plášť je vyroben z modřínu ošetřeného dvěma způsoby: černé laťky jsou tepelně opracovány, světlé jsou chráněny přírodním olejem. Tato hra temna a světla zvyšuje jedinečnost i atraktivitu víkendového domu. V podobě kontrastu tmavého nábytku a okenních rámů se světlým dřevem proniká i do interiéru. Pokud by se vám nechtělo jít do horního podlaží po schodech, můžete se tam vyšplhat po laně.

Chata u jezera

foto Adrien Williams

Lyžování, rybaření a debaty s přáteli

Víkendový dům je přímo předurčen ke sportovním aktivitám v létě i v zimě. Už při vstupu do domu vás přivítají lyže, rybářské pruty a spousta prostoru pro uskladnění zavazadel a jídla. Po výletě, rybolovu nebo lyžování si v příjemném interiéru majitelé s přáteli mohou zahrát na klavír či na kytaru, připraví si dobré jídlo, zahrají stolní hry nebo se podívají na dobrý film.

Chata u jezera

foto Adrien Williams

Chata u jezera

architektonický ateliér: Atelier Schwimmer
autoři: Felix Schwimmer, Francesca Fiaschi
lokalita: Lac-Brome, Kanada
plocha: 300 m2
realizace: 2019

Sabína Zavarská
zdroj: v2com
foto: Adrien Williams

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: chata dřevodomy
Sdílejte článek

Diskuze