Sen mladé aktivní rodiny: Dům jako stvořený pro odpočívání

I vy toužíte po klidném útočišti, kam by se dalo utéct od městského shonu? Dům k takovému účelu si dala postavit mladá aktivní rodina hned u jezera.
Reklama

Architekti, kteří projekt realizovali jsou známí moderním pojetím prostoru, neobvyklými kombinacemi materiálů a kvalitní nadčasovou prací.

foto: v2com, Adrien Williams

foto: v2com, Adrien Williams

Mezi vrchy a jezerem

Všechny tyto vlastnosti jsou vidět i na rezidenci La Barque, jako stavbu nazývají. Nachází se na břehu jezera Ouareau. Inspirace vycházela z lásky majitelů k severské zemi. Pod zakřivenou střechou domu, která připomíná člun, se ukrývá klidná atmosféra. Interiér zachycuje klid okolních kopců i jezera díky důsledně naplánovaným otvorem ve stěnách a představuje lávku mezi dvěma druhy přírodního prostředí: horami a jezerem.

foto: v2com, Adrien Williams

foto: v2com, Adrien Williams

Drsný vzhled s něžnými detaily

Charakteristika přírody v okolí výrazně ovlivnila koncepci architektury. Tvarově je stavba hranolem z tmavého dřeva položeným na betonovém základu, přesto však ukrývá překvapivou jemnost, kterou zdůrazňují oblé detaily. Působí jako umělecký monument – zvenku i uvnitř. Interiér připomíná ručně vyřezávané dílo, zajímavý efekt vytváří zakřivený dřevěný strop. Tento jednoduchý prvek výrazně přispívá k harmonické atmosféře. Díky speciálně navrženým vyvýšeným částem stropu proniká do celého interiéru slunce.

foto: v2com, Adrien Williams

foto: v2com, Adrien Williams

Jak je řešena dispozice?

V nejvyšším patře, kde je vstup do domu, se nachází kuchyň a jídelna a také dvě ložnice. Přízemí zahrnuje prostornou obývací místnost, saunu a dětské pokoje. Dům díky zahnuté fasádě chrání soukromí domácích, kteří mohou nepozorovaně a nerušeně odpočívat i venku u grilu. Posezení na zastřešené terase u jídelny, kterou je možné díky šikovně zabudovaným sítím proti komárům využívat celoročně, přináší nejen vizuální zážitek. Radost odpočívat!

foto: v2com, Adrien Williams

foto: v2com, Adrien Williams

Rezidence La Barque ve zkratce

Architektonický ateliér: ACDF Architecture

Tým architektů: Maxime-Alexis Frappier, Patrick Morand, Kassandra Bonneville, Yoanna Anastassova, Mireille Létourneau, Romilda Reda

Lokalita: St-Donat-de-Montcalm, Kanada

Plocha: 260 m2

Rok realizace: 2018

Sabína Zavarská
Zdroj a foto: v2com, Adrien Williams

Reklama

Komentovat