Kupujete nový dům? Na toto si podle feng-šuej dejte pozor

08. 10. 2020
Diskuze (0)
Sdílet

Neexistuje nic důležitějšího než správný výběr domu, ve kterém strávíte další roky života. Na jedné straně je to fascinující zážitek, na straně druhé je vždy kolem koupě nového domu mnoho pochybností a obav. Nikdy není na škodu zvážit výběr i podle kritérií, která nastavuje stará čínská filozofie feng-šuej.

Dobrá energie v novém domě znamená pro vás a vaši rodinu zdraví, štěstí a prosperitu. Čeho si musíte všímat?

feng-šuej v interieri

Foto: istock

Lokalita, umístění pozemku, sousedství

Ve feng-šuej má pojem „umístění nemovitosti“ hlubší význam, protože souvisí s kvalitou energie, která vstupuje do vašeho domu. Ubezpečte se, že váš dům přijímá dobrou energii ze svého okolí.

Kdy přijímá dobrou energii? Tehdy, když je okolí čisté – čistá upravená ulice, kde nejsou žádné rozpadající se staré stavby, když máte příjemné sousedy, když na váš pozemek a dům nesměřuje žádný ostrý roh nebo jiný výběžek z okolních staveb. Špatnou energii podle feng-šuej přináší i svažitý pozemek za domem.

Optimální položení domu na pozemku člení zahradu na menší, přední, a větší zadní, která by měla být co nejvíce soukromá. Před domem by měl být dostatečný výhled na okolí.

feng-šuej v interieri

Foto: istock

Masivní vchodové dveře

Vchodové dveře jsou ve feng-šuej velmi důležité, protože podle toho, jaké jsou, přijímá dům svou energii. Měly by být pevné, stabilní, bez známek poškození a opotřebování. Optimální je, aby byly otočeny vaším šťastným směrem. Přímo před vchodovými dveřmi do domu by nemělo stát nic, aby to neblokovalo příliv energie. Určitě ke dveřím nedávejte kontejner na odpadky ani kompostér. Máte-li u vchodu rostliny, musíte se o ně dobře starat. Okolí vchodových dveří by mělo být vždy upravené a čisté. Nenechávejte před nimi staré boty, hadry či rozbité předměty.

Důležité jsou i rozměry. Vchodové dveře by měly být vždy vyšší než širší a velikostí přiměřené domu. Máte-li malé dveře, blokují tok energie. Na druhé straně, okázalé velké dveře též nejsou ideální – údajně souvisejí s nadměrnými výdaji. Otevírat by se měly směrem ven.

feng-šuej v interieri

Foto: istock

Co vidíte po vstupu do domu?

Jaký je váš pocit, když otevřete vchodové dveře a ocitnete se ve vstupní hale či chodbě? Stísněný vstup blokuje energii, nebezpečná jsou i okna proti vchodovým dveřím – uniká jimi dobrá energie.

Zrcadlo proti vchodu je dalším negativem, protože energii hned odrazí. Také není dobré, když se po vstupu do domu ocitnete v místnosti s mnoha zavřenými dveřmi. Vchod by měl být vzdušný, světlý a na něj by měly plynule navazovat další obytné prostory.

feng-šuej v interieri

Foto: istock

Další špatná řešení ve vstupní hale

  • Zeď hned proti vstupním dveřím.
  • Schodiště otočené ke vchodovým dveřím, dveřím do koupelny nebo ke dveřím do skříně.
  • Koupelna v poschodí přímo nad vchodovými dveřmi.

Pokud neplánujete větší rekonstrukci, i toto jsou důležité faktory, které musíte brát v úvahu při hledání vhodného domu podle feng-šuej.

Sabína Zavarská
foto: istock

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: feng šuej
Sdílejte článek

Diskuze