Zdroj: LOMAX

Obliba bezdotykového otevírání dveří roste. Tomuto řešení jdou naproti i dveře LOMAX AKTIV 77

01. 03. 2021 Sdílet

Komfort, přehledný svazek klíčů, v dnešní době pak ale i snížení rizika nákazy. To jsou hlavní důvody rostoucí obliby bezdotykového ovládání vchodových dveří prostřednictvím čipu. Především v kancelářích se toto řešení objevuje čím dál častěji. Využít ho lze naplno i u vchodových hliníkových dveří LOMAX AKTIV 77.

V důsledku epidemie viru covid-19 se v Česku dočasně zavřely školy, postupně se omezuje setkávání lidí, řada firem přešla buď na částečný nebo úplný home-office. Zároveň ale existuje řada podniků, u kterých tato možnost není reálná. Svůj provoz nemohou omezit, zároveň ale musí řešit, jak riziko nákazy minimalizovat. I přes zavádění rozestupů, používání ochranných pomůcek či dezinfekce totiž stále existují místa, která jsou značně frekventovaná.

Čtečka otisku prstů pro vchodové dveře AKTIV 77

Čtečka otisku prstů pro vchodové dveře AKTIV 77. Zdroj: LOMAX

Nemusí to přitom platit jen pro firmy, ale také například u bytových a panelových domů. Typickým příkladem je vstup do budovy – musí tudy projít každý. A zpravidla to vyžaduje doteky na vchodových dveřích. V kombinaci s nedostatečnou hygienou to pak může znamenat nepříjemné následky.

„Díky moderním technologiím už ale v dnešní době nemusí být vůbec nutné se vstupních dveří dotýkat nebo kvůli jejich otevření vytahovat klíče. Bezdotyková řešení se stávají čím dále častější výbavou zejména u vstupů do firem,“  řekl Petr Přichystal, marketingový manažer společnosti LOMAX.

Vchodové dveře AKTIV 77 s Creative 907

Vchodové dveře AKTIV 77 s Creative 907 Zdroj: LOMAX

Průzkumy zároveň ukazují i na rostoucí oblibu tohoto řešení. Podle zjištění agentury Ipsos totiž bezdotykovou variantu – konkrétně ovládání čipem nebo vstupní kartou – preferovalo u vchodových dveří v loňském roce 49 procent respondentů. V letošním roce jejich podíl vzrostl na 67 procent, jasně nejoblíbenějším řešením přitom byl čip.  Klasický klíč pak jako ideální volbu pro vstup do kanceláře považuje jen necelá pětina dotázaných. Ještě v loňském roce se přitom jednalo o čtvrtinu všech respondentů. Více než třetina všech, kteří aktuálně k otevírání používají klíč, by zároveň raději preferovala čip.

Vchodové dveře LOMAX

Zdroj: LOMAX

Svou roli v tomto směru určitě mohla sehrát i aktuální pandemie. „Ve společnosti LOMAX proto vnímáme nejen tento trend. Snažíme se zejména držet krok s budoucností, a proto u našich hliníkových vstupních dveří AKTIV 77 nabízíme hned několik způsobů jejich otevírání. Jedním z nich je přitom i čtečka RFID čipů. Při otevření tedy stačí pouze přiložit čip, například i ten v klíči od automobilu, a je hotovo. Čtečka disponuje pamětí až na 150 čipů, tento způsob otevírání dveří je tak možný jak ve velkých kancelářských budovách firem či bytových domech,“ doplnil Petr Přichystal.

LOMAX dveře

Zdroj: LOMAX

I v těchto frekventovaných místech tak není nutné se dveří dotýkat a kontaminovat je tak pro ostatní uživatele možnými bakteriemi či viry. Samozřejmě i v tomto případě je možné vchodové dveře osadit také klasickým zámkem, ten však může v současné době sloužit jen jako určitá pojistka.

Zdroj: PR článek společnosti LOMAX

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: bezpečnostní dveře domovní dveře pandemie vstupní dvere
Sdílejte článek