Zdroj: Miro Pochyba

Bungalov s garáží zařídili v americkém stylu. Je jiný než všechny ostatní

19. 02. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Majitelé toužili vytvořit interiér, který bude nejen funkční a útulný, ale v něčem tak trochu jiný než všechny ostatní. Vnesli do něj proto několik prvků z amerického stylu bydlení, který se jim líbí. Dobrý nápad, co říkáte?

Pozemek, na němž bungalov stojí, byl vlastně svatebním darem, který si manželé dopřáli po svatbě. Po několika letech strávených pracovně v zahraničí věděli, že dříve či později přijde čas se usadit a vybudovat si svůj domov, postavit si dům… A jak by měl ten dům/domov vypadat?

Přečtěte si také:
Atraktivní bungalov s vůní dřeva v blízkosti moravského Kyjova

 „Líbily se nám různé styly. I moderní minimalistický, ale mám pocit, že toho je všude kolem poměrně dost. Velmi se nám však líbil i anglický a americký styl, pro který jsme se nakonec rozhodli. Byla to celkem výzva, zařídit interiér z toho, co je dostupné na našem trhu. Zkrátka jsme chtěli, aby to tu mělo nádech něčeho jiného, a myslím, že se nám to podařilo,“ prozrazuje majitelka Silvia.

Co uměli, udělali si sami

„Mám ráda frézování, líbí se mi vysoké lišty, velký prostor v koupelně, vysoká postel položená na koberci, velké sporáky…“ vyjmenovává domácí paní typické prvky amerických domácností, které s manželem „odkoukali“ nejen při několika návštěvách této země, ale i z mnoha televizních zahraničních programů o bydlení.

„Dům jsme si dali naprojektovat, nechtěli jsme katalogový. Našli jsme půdorys, který se nám pozdával, a udělali jen jemné úpravy. Například střecha se nám líbila víc plechová než klasická tašková, tak jsme si dali takovou. Inspirovali jsme se při tom finskou architekturou, kde je to běžné i na takovýchto domech. Střechaři se s tím sice trochu potrápili, ale udělali to dobře.

Interiér domu v americkém stylu

Majitelé toužili vytvořit interiér, který bude nejen funkční a útulný, ale v něčem tak trochu jiný než všechny ostatní. Vnesli do něj proto několik prvků z amerického stylu. Zdroj: Miro Pochyba

Takovýchto výzev tu bylo víc, ale zvládli jsme je. Ať už s pomocí, nebo i sami s manželem. Totiž – nesvěřili jsme celý dům do rukou odborníků. Co jsme uměli, udělali jsme si sami. Manžel v celém domě položil parkety a udělal i sádrokartonové příčky či podhledy. Já jsem zase běžně skládala koupelnové skříňky. Nyní se muž přesunul ven a celý dům komplet sám zateplil. Fasádu už bude dělat firma.“

 Ústřední stěnu v obýváku zdobí originální tapeta s rostlinným motivem

Ústřední stěnu v obýváku zdobí originální tapeta s rostlinným motivem. Zdroj: Miro Pochyba

Jemný styl

Silvia má ráda přírodní zemité barvy. Žádné agresivní odstíny červené či jiných zde proto nenajdete. I obklad imitující cihly na stěně v obýváku natřeli s mužem na bílo, původní odstín se jim zdál příliš výrazný. Ústřední stěnu v obýváku zdobí originální tapeta s rostlinným motivem. Původně byla stěna vymalovaná na béžovo, ale vinou nekvalitně realizovaných stěrek na ní vznikla prasklina, kterou se majitelé rozhodli překrýt takovýmto způsobem. A jak se říká, všechno špatné je na něco dobré, jelikož tapeta dodala obývací místnosti ten správný šmrnc a oživila ji.

Přečtěte si také:
Interiér bungalovu mladého muže chytí za srdce každého milovníka designu

„Nejdříve jsem hledala nějaký velký obraz, který by zakryl prasklinu na stěně, ale všechny byly příliš drahé. Tak jsme se rozhodli pro obrazovou tapetu z Anglie, která se skládá ze tří panelů. Prohlédli jsme si tři tlusté katalogy, až jsme se nakonec rozhodli pro tento jemný boho styl. Aby jednolitost obýváku trochu narušila. Podařilo se. Když nás časem po letech omrzí, můžeme ji zase jednoduše vyměnit za jinou.“

Na podlaze jsou téměř v celém domě položené dřevěné dubové olejované parkety, což interiér opticky prohřívá a v kombinaci se šedou, bílou a pastelovými odstíny vytváří příjemný a žádaný kontrast. Parkety ukládal vlastnoručně domácí pán.

Důležité detaily

Kuchyň si manželé poskládali ještě dříve, než byly v domě všechny příčky. Rozhodli se pro Ikeu, která má dlouhou záruku a kvalitní panty. Přední dvířka se dají časem vyměnit a může z ní být úplně jiná kuchyň. Na kuchyňské zástěně je stejný obklad jako v koupelně, jen bílý.

Kuchyň IKEA

Kuchyň si manželé poskládali ještě dříve, než byly v domě všechny příčky. Rozhodli se pro Ikeu, která má dlouhou záruku a kvalitní panty. Přední dvířka se dají časem vyměnit a může z ní být úplně jiná kuchyň. Zdroj: Miro Pochyba

I pracovní desku použili stejnou v kuchyni i v koupelně pod umyvadly. Tyto spojovací prvky v interiéru byly záměrem majitelky. Jídelní část se nachází oproti kuchyni. Stůl je také ze švédského řetězce, jenže pro něj museli zajet do Rakouska, kde prodávali větší rozměr než u nás. Damaškový vzor se opakuje na několika kobercích v domě. Majitelka si potrpí na takovéto detaily.

Kuchyňská linka

Na kuchyňské zástěně je stejný obklad jako v koupelně, jen bílý. I pracovní desku použili stejnou v kuchyni i v koupelně pod umyvadly. Tyto spojovací prvky v interiéru byly záměrem majitelky. Zdroj: Miro Pochyba

Pracovna domácí paní slouží i jako pokoj pro hosty a nese se v šedo-modrém duchu. Nad rozkládací pohovkou je minigalerie vytvořená z obrazů od Desenio. Vzácný kus s příběhem. Tím je toto retro rádio s gramofonem po majitelově babičce, které je stále funkční. Uvnitř se nacházejí kromě jiného i desky Karla Gotta. Silvia ho chce časem přebrousit a jemně zrestaurovat.

Přečtěte si také:
Úžasná proměna! Z rozpadlého bungalovu je po rekonstrukci kouzelná chata
Pracovna s pohovkou

Silvina pracovna splňuje všechny podmínky pro to, aby se jí v ní dobře tvořilo. Modrá barva působí povzbudivě a do pracovny je vhodná. Díky koberci s výrazným vzorem působí navíc mimořádně živo. Květiny a obrazy celek příjemně doplňují a zjemňují. Zdroj: Miro Pochyba

Malá Natálka svůj pokoj miluje

Pokoj malé Natálky a v něm vše, co mladá čtyřletá dáma potřebuje a má ráda. I zde jsou mnohé detaily dokonale vyladěné barevně a materiálově. Jemné pastelové odstíny jsou příjemné na pohled a mají daleko od kýče, jehož jsme často svědky v dětských pokojích. Okamžitě jsem se s jeho malou obyvatelkou uvelebila na koberci a pohroužila do hry…Dřevěné domečky kolem postele vyrobil truhlář podle zadání šikovné maminky.

Dětský pokoj

Pokoj malé Natálky a v něm vše, co mladá čtyřletá dáma potřebuje a má ráda. Zdroj: Miro Pochyba

Stejný odstín růžové, jako je na stěně, se nachází i na zásuvkách postele, což interiér pokoje nenásilně sjednocuje do harmonického celku. Oproti posteli se vyjímá úložná sestava skříněk s malým posezením pro plyšové i živé hosty. Natálka v pokoji tráví čas velmi ráda a nikdy se v něm nenudí. Vůbec se jí nedivíme.

Šikovné, praktické, promyšlené 

„Do koupelny jsme si navrhli sestavu ze skříněk, na které jsme položili stejnou pracovní desku, jaká je i v kuchyni. Mimochodem, skříňky jsem skládala po večerech, zatímco manžel kladl podlahu a Natálka spala. Obklady jsou také tytéž jako v kuchyni, jen v sytém šedém odstínu. Kromě dvou umyvadel jsme potřebovali hlavně hodně zásuvek, takže všechno je tu hezky schované. Nuž a do tohoto amerického retro stylu jsme potom sladili i nádržkový záchod se sprškou, který sice vypadá, že už něco zažil, ale je to moderní a funkční kus.“

Koupelna

Koupelna. Zdroj: Miro Pochyba

Bílá, modrá… červená? Určitě ne. Třetí doplňkovou barvou v ložnici je příjemný béžový odstín, který vyvažuje zbývající dvě barvy a navozuje pocit tepla. A tak to má v ložnici být. Nic agresivního, rušivého. Jaká by to byla ložnice bez dámského budoáru? Silvia si zvolila subtilní bílý stolek s kulatým zrcadlem a minikřeslem stejného tvaru. Dominantou je tu majestátní a mimořádně vysoká postel s čalouněným čelem. Parkety nahradil na dotyk teplý huňatý koberec. Po pravé straně je velké prosklení s výhledem do zahrady a přístupem na terasu, po levé zase vchod do šatníku, ze kterého vedou další dveře do menší rodičovské koupelny. Šikovné, praktické, promyšlené.

Přečtěte si také:
Bungalov z 20. let minulého století zachránili rekonstrukcí a přístavbou
vysoká postel s čalouněným čelem

Dominantou v ložnici je majestátní a mimořádně vysoká postel s čalouněným čelem. Zdroj: Miro Pochyba

Časová os

2014 – koupě pozemku

2015 – stavba základů

2016 – hrubá stavba

2017 – práce v interiéru

2018 – stěhování

2020 – zateplování domu

2021 – vnější práce na pozemku, fasáda

Profil

Majitelé

Silvia pracuje v reklamní agentuře a kromě toho se věnuje blogování aj fotografování. V roce 2018 získala se svým blogem Minidiamond blog 2. místo v kategorii „Máma“ v soutěži Bloger roku. V domě bydlí s manželem a malou dcerkou Natálkou. Více inspirací ze života této milé rodiny najdete kromě Silviina blogu i na stejnojmenném instagramovém účtu.

Nemovitost

Bungalov s garáží s rozlohou 142 m² na konci slepé ulice v novější čtvrti menší obce nedaleko Trenčína.

Zařízení

Pohovka Decodom, svítidlo IKEA, tapeta Schmidt Interiér

Text: Katarína Barošová

Foto: Miro Pochyba

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: bungalovy moderní interiéry navrhování interiérů novostavby rodinne domy
Sdílejte článek

Diskuze