Rychlá a úsporná technologie zdění v každém ročním období

Rychlá a úsporná technologie zdění v každém ročním období

29. 11. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Technologie zdění na pěnu Porotherm Dryfix je již několik let zavedeným způsobem výstavby nejen v České republice, ale i v dalších evropských státech. Skutečnost, že celá polovina staveb z broušených cihel je realizována na pěnu […]

Technologie zdění na pěnu Porotherm Dryfix je již několik let zavedeným způsobem výstavby nejen v České republice, ale i v dalších evropských státech. Skutečnost, že celá polovina staveb z broušených cihel je realizována na pěnu Dryfix, je jasným ukazatelem rostoucího zájmu stavitelů o tuto technologii a nutno zmínit, že důvodů „pro“ je mnoho.

Porotherm Profi Dryfix System představuje metodu zdění z broušených cihel Porotherm, spojovaných pomocí speciální zdicí pěny Dryfix. Pěna Porotherm Dryfix je na vzdušné vlhkosti tvrdnoucí jednosložková pěna, dosahující vysoké pevnosti spoje již po 20 minutách.

Protože se jedná o zcela nový systém zdění, musel být před uvedením na trh odzkoušen a prozkoumán ze všech úhlů pohledu na technické vlastnosti včetně jeho trvanlivosti a vlivu na životní prostředí. Na základě těchto kompletních zkoušek a simulací bylo vydáno osvědčení o vhodnosti použití systému Porotherm Profi Dryfix na stavbách, jehož platnost a oprávněnost se pravidelně prověřuje.

Broušené cihly jsou dostupné ve všech vyráběných tloušťkách zdiva a součástí sortimentu jsou i cihly doplňkové, které umožňují jednoduché řešení ostění, parapetů, koutů i rohů.
Zdění na pěnu šetří ve více směrech. Doba výstavby je poloviční oproti zdění klasických nebroušených cihel na maltové lože. Při samotném vyzdívání stěn není potřeba přívod vody ani elektřiny, nepotřebujete přidavače, míchačku, ani stavební rozvaděč. Ušetříte tedy nejen čas, ale i náklady na výstavbu. Technologie zdění na pěnu se výborně hodí nejen pro stavby domů svépomocí, ale velkou oblibu si systém Dryfix získal i u stavebních firem, které díky jeho použití šetří čas svých zaměstnanců i náklady na zařízení stavby.

Jednoduché, velmi rychlé a suché zpracování cihel s použitím zdicí pěny Dryfix umožňuje zdění i v zimním období až do -5 °C na rozdíl od běžných technologií. Zdivo je přesné, vizuálně pěkné a bez maltových spár, tedy ideální podklad pod omítku. Díky odstranění tepelných mostů v ložných spárách dosáhnete také maximální tepelné ochrany.

Porotherm 44 EKO + Profi Dryfix zdění

Porotherm 44 EKO + Profi Dryfix zdění

Porotherm Profi Dryfix System je v kombinaci s cihlami Porotherm EKO+ Profi Dryfix vhodný pro výstavbu nízkoenergetických i pasivních domů, kdy se hodnoty součinitele prostupu tepla pohybují podle tloušťky použitého zdiva v rozmezí U = 0,19 – 0,23 W/m2K.

Technologie zdění na pěnu Dryfix je v neposlední řadě šetrná k životnímu prostředí díky minimální spotřebě zdicí pěny. Z porovnání ekologické bilance zdicí pěny Dryfix a malty pro tenké spáry, tj. pojiv pro zdivo z broušených cihel, vyplývá, že v sedmi z celkem osmi sledovaných charakteristik má zdicí pěna po dobu celého životního cyklu až podstatně lepší ekologickou bilanci než malta pro tenké spáry.

Jak zdít z broušených cihel technologií Porotherm Profi Dryfix System?

Prvním důležitým krokem je výškové zaměření základové desky s použitím nivelačního přístroje. Nejvyšší bod desky slouží jako výchozí pro zakládání první vrstvy zdiva. První vrstva cihel se vyzdívá na dokonale vodorovnou souvislou vrstvu zakládací malty Porotherm Profi. Následující vrstvy zdiva jsou už jednoduše zděny na pěnu Porotherm Dryfix. Pro ještě snadnější výstavbu stěn jsou základní broušené cihly doplněny o rohový, koncový a poloviční koncový formát cihly, pro jednoduché řešení rohů, koutů, parapetů i ostění.

Porotherm Profi Dryfix Systém je kdykoli připraven k okamžitému použití. Čisté staveniště, snadná logistika, rychlé a jednoduché zdění zaručují spokojenost na stavbě v jakémkoli ročním období.

Zdroj: PR článek společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

Kategorie: Rekonstrukce domu Stavební materiály
Tagy: cihla hrubá stavba staveniště
Sdílejte článek

Diskuze