FKD S – odtajněná šifra pro dokonalé zateplení

21. 06. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Skutečnost, že kvalita bydlení v domě bez zateplení ani zdaleka nedosahuje parametrů kvalitně izolované stavby, je dnes už všeobecně známá. Zateplení se stává přirozenou součástí novostaveb i prioritou u rekonstrukcí starších domů. Mnohem větší roli než v minulosti ale sehrávají kvalitativní vlastnosti izolace. Ta kvalitní by měla umět mnohem víc, než jen nepropouštět draze zaplacené/nabyté teplo mimo budovu. Ideální řešení pro zateplení fasád představuje novinka od společnosti Knauf Insulation – fasádní deska na bázi kamenné vlny s označením FKD S.

Teplo je základ
Schopnost udržet tepelný komfort v interiéru přesto zůstává základním předpokladem tepelné izolace. Společnost Knauf Insulation, přední výrobce minerálních izolací, nabízí optimální řešení pro všechny typy základních konstrukcí staveb – bez ohledu na to, zda je dům za panelu, cihly či pórobetonu, minerální izolace se nezalekne ani otevřené konstrukce módních dřevostaveb. Důležitým ukazatelem je součinitel tepelné vodivosti, tzv. lambda (λ). Čím je lambda nižší, tím lépe izoluje. FKD S je kamenná fasádní minerální izolace s nejnižší hodnotou součinitele tepelné vodivosti na českém trhu – λ = 0,036 W/(m . K).

Úspory, úspory, úspory
Stoupající ceny energie dávají za pravdu všem, kteří neváhali a rozhodli se svůj příbytek zateplit. Navzdory slibům politiků či vývoji cen energie na světové burze se sázka na to, že náklady na vytápění v budoucnu porostou, zdá být dnes prakticky jedinou jistotou prognóz ekonomického vývoje. Kvalitní zateplení ušetří až 60 % nákladů na vytápění či dodatečné chlazení. Samozřejmě je potřeba sáhnout po izolaci s vhodnými parametry, jaké nabízí například kamenná fasádní deska FKD S od Knauf Insulation.

Stop plísním!

Bydlení v igelitu? Ani náhodou. Minerální izolace využívají unikátních vlastností přírodních materiálů, které tvoří základ jejich konstrukce – skla či čediče. Minerální izolace je tvořena množstvím mikrovláken z přírodních materiálů, které v sobě ukrývají milióny vzduchových dutinek – a právě ty fungují jako izolant. Izolace FKD S tak dům dokonale zateplí, ale zároveň umožní konstrukci dýchat, takže při správném provedení pak na vnitřních stěnách nekondenzuje vodní pára a netvoří se plíseň. Vše funguje na jednoduchém principu – u nezatepleného domu vzniká rosný bod na zdi – vlhkost vstupuje do stěn. Jestliže tuto zeď zateplíme kamennou minerální izolací, která je prodyšná, posuneme rosný bod do izolace, pryč od zdi, kde se odpaří. FKD S dům spolehlivě obalí, ale neudusí.

Psst!
… tady není nic slyšet! Je jedno, zda bydlíte u rušné silnice, nedaleko dráhy či u letiště. Minerální izolace tvoří ideální protihlukovou bariéru. A stejně tak jako její tepelněizolační vlastnosti chrání dům v obou směrech, tedy před pronikáním chladu zvenčí i únikům tepla zevnitř, tak se díky vlastnostem fasádní zateplovací desky FKD S na bázi kamenné vlny stává dům i místem nabízejícím absolutní soukromí. Tedy – pokud zrovna doma netrénujete na bicí.

Kde je vlna, není oheň
Dům je pro mnohé životní investicí, v níž končí podstatná část rodinných úspor. Navíc jsme kvůli jeho výstavbě ochotni se na mnoho let zadlužit. Takovou investici je potřeba chránit. Minerální izolace FKD S od Knauf Insulation je nehořlavá (třída reakce na oheň A1). Díky tomu vás chrání hned třikrát – šetří náklady na vytápění či chlazení, spoluvytváří zdravé vnitřní klima, čímž nabízí zdravější prostředí pro život vaší rodiny, a navíc brání následkům případného požáru.

Zateplit, ale správně

Nová izolace FKD S navíc skvěle drží svůj tvar, umožňuje snadnou manipulaci a při správné aplikaci několikanásobně prodlužuje životnost celé stavby. Fasáda musí být zaizolována v celé své ploše, nesmějí se vyskytovat místa, kde by teplo unikalo – je třeba zabránit vzniku tzv. tepelných mostů. Výrobce předepisuje i další postup – lepidlo musí být naneseno po celém povrchu minerální desky. Ta je poté kotvena ke zdi hmoždinkami, které musejí být zaizolovány zátkami.

Pokud dodržíte doporučený postup, bude vám kamenný kabát sloužit dlouhá léta. Bez ohledu na módní trendy – plášť s označením FKD S od Knauf Insulation bezpečně „vynosí“ i vaše děti.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Bucharova 2641/14
158 00 Praha 5

tel.:+420 234 714 011
e-mail: cz@knaufinsulation.com
web: www.knaufinsulation.cz

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: bydleni tepelná izolace zatepleni
Sdílejte článek

Diskuze