Renovace dřevěné podlahy: parkety jako nové

27. 01. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Stále častěji se setkáváme se situací, kdy se zákazník rozhodne překrýt staré dřevěné parkety za laminátovou anebo hotovou dřevěnou podlahu, aniž by si uvědomil, že stará dřevěná podlaha se dá přebrousit a zrenovovat. Hodně zákazníků ani netuší, jak krásnou dřevěnou podlahu doma má. Přitom se nehledí ani na ekologické dopady na životní prostředí a stále více se používá materiál, který se ekologicky těžko likviduje. Parketáři by se proto měli snažit poskytovat více informací, které by mohly ekologické dopady na životní prostředí eliminovat nabídkou renovace dřevěné podlahy pro koncového zákazníka.

Rádi bychom vám připomněli jedno prosté pravidlo, které každý podlahář sice dobře zná, ale přesto na něj někdy zapomene.

Můžete používat ty nejlepší laky na světě, a přesto nedocílíte dobrého vzhledu podlahy, pokud nebyla správně a důkladně vybroušena.

A stejně tak můžete používat nejlepší brusné prostředky na světě, a přesto nedocílíte dobrého vzhledu podlahy, pokud lak nebyl aplikován správně nebo je nekvalitní.

ŠIROKÁ NABÍDKA POVRCHOVÝCH ÚPRAV

Dříve než se pustíte sami do renovace své dřevěné podlahy, potřebujete vhodné nářadí a produkty, abyste mohli práci perfektně zvládnout. Nezapomeňte však na to, že i při pravidelné péči a čištění bude dřevěná podlaha jednou vyžadovat renovaci. Ta zahrnuje přebroušení podlahy a aplikaci nové vrstvy ochranného laku.

Široká nabídka na trhu je nepřehledná. Zákazník ztrácí přehled a neví, jakou povrchovou úpravu si vybrat. Při renovaci dřevěných podlah v interiéru můžeme zvolit některý ze systémů úpravy povrchu: lakování laky na bázi vody nebo rozpouštědel, olejování, voskování, případně olejovoskování. Při volbě laků na bázi vody, olejů a olejovosků je možnost tónování. Společnost Bona nabízí např. moření holého dřeva – tzv. stainování (tónování parket). Můžete si však vybrat i přírodní vzhled povrchové úpravy, který uchová barevný tón vaší dřevěné podlahy.

Je velmi důležité uvědomit si, v jakých prostorech chcete lak použít. Záleží na tom, zda chcete použít lak do bytu, kde se očekává střední zátěž, nebo do školních prostorů se silnou zátěží, případně veřejných budov či restaurací se zvláště silnou zátěží.

Dále máte na výběr i požadovaný vzhled své podlahy (lesk, polomat nebo mat).

Jak podlahu bezprašně renovovat?
Na trhu však existují produkty, které se snaží usnadnit práci podlahářům vývojem zdravotně nezávadných výrobků, například účinné ergonomické brusky, které zadrží veškerý brusný prach uvnitř bezešvého pytle, a tím zajistí čisté – bezprašné pracovní prostředí.

Společnost Bona vyřešila jeden z největších problémů pokládky a renovace dřevěných podlah – prach! Bezprašný systém odsávání DCS nabízí zdravější a pohodlnější pracovní prostředí díky systému nekonečných pytlů, při nichž neuniká do ovzduší žádný prach. Díky tomuto systému máte zaručeno, že po skončení broušení podlahy nebudete muset vynaložit tolik práce spojené s úklidem.

Už jste si vybrali, jakou povrchovou úpravu použijete?

Novinkou ošetřování dřevěných podlah povrchu dřevěných podlah je Bona Novia – řešení šité na míru pro renovaci podlah v domácnostech.

Je speciálně určena pro renovaci dřevěných podlah v domácnostech. Nepotřebuje základní nátěr, pěkně prokresluje dřevo, je rychleschnoucí, odolná vůči stopám po podrážkách bot, a navíc šetrná k životnímu prostředí.

Pro více informací nás kontaktujte nebo navštivte naše webové stránky.

Renovujeme parkety

tel.: +420 236 080 211
tel.: +421 265 457 161
e-mail: redakce@renovujeme-parkety.com
www.renovujeme-parkety.com

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: dřevo interier podlaha Renovace
Sdílejte článek

Diskuze