Výsledky soutěže Zdravý dům Ytong o stavební materiál Ytong v hodnotě 100 000 Kč

20. 09. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Do redakce nám přišlo množství příspěvků s dojemnými příběhy, za což všem zúčastněným děkujeme, ale vybrat jsme mohli jen jednoho výherce. Zástupci společnosti Xella a vydavatelství JAGA neměli snadnou úlohu. Pozorně jsme prostudovali každý příběh […]

Do redakce nám přišlo množství příspěvků s dojemnými příběhy, za což všem zúčastněným děkujeme, ale vybrat jsme mohli jen jednoho výherce. Zástupci společnosti Xella a vydavatelství JAGA neměli snadnou úlohu. Pozorně jsme prostudovali každý příběh a nakonec jsme se rozhodli pro paní Denisu H. Zde je příběh její rodiny:

„Naše rodinná situace nás, bohužel, donutila ke stavbě rodinného domu, ačkoli jsme nejdříve toužili po větším bytě. Rok po založení společné domácnosti s manželem se nám narodila dvojčata. Chlapci přišli na svět předčasně, což má na za následek, že oba mají dětskou mozkovou obrnu.

Od té doby se naše rodinná situace radikálně změnila a vše se podřizuje chlapcům a jejich zdravotnímu stavu. Staráme se o ně, jak nejlépe umíme, 6 let v podstatě 24 hodin denně a snažíme se o to, aby se jejich stav v rámci možností zlepšoval. Náš předtím celkem útulný byt se postupně změnil ve sklad zdravotnických pomůcek a namísto původní pracovny a potom standardního dětského pokoje máme doma už nějaký čas malou „tělocvičnu“ a „garáž“ na invalidní vozíky. Jelikož chlapci rostou a je třeba řešit bezbariérovost nejen doma, ale i venku (vzhledem k tomu, že máme na meziposchodí) a naše finanční situace není momentálně růžová, protože všechny úspory a peníze šly a jdou do léčby a na terapie, rozhodli jsme se postavit si bezbariérový dům pro naše chlapce, který by jim zabezpečil vyšší kvalitu fungování a vzhledem k jejich limitů a omezením lepší kvalitu žití. Aj projekt jsme si museli dát vyhotovit individuálně, přizpůsobený jejich potřebám.

Pozemek kde bude stát vysněný dům.

Pozemek kde bude stát vysněný dům.

V minulém roce jsme si nakonec koupili pozemek a začali jsme shánět různé informace o stavění domu. Nejdříve jsme se rozhodli pro montovaný dům, zdálo se nám to levnější, rychlejší a zároveň ekologičtější, ale když jsme si zjistili a podrobněji si nastudovali informace o Ytongu a jeho nových technologiích, rozhodli jsme se téměř okamžitě. Ytong nám totiž zjevně nabízí bydlet ve „zděném“, ale energeticky výhodném domě. Navíc, když jsme si porovnávali ytongový dům s montovaným, cenový rozdíl tam není, přičemž s Ytongem se pracuje stejně rychle, respektive ještě rychleji než při montáži a má v nabídce různé moduly a varianty. V našem projektu je už i předpříprava na strop Ytong, takže hrubá stavba může být údajně hotová už v průběhu několika hodin či dní podle náročnosti projektu. Ty ytongové tvárnice mi jako laikovi připomínají kostky z lega, respektive díly stavebnice, které zapadají jedna do druhé, a práce s nimi je poměrně jednoduchá. Náš dům proto bude pevný, nízkoenergetický, zdravý a rychle postavený díky systému Ytong. Zkrátka Ytong má v současnosti zelenou a jsem ráda, že mě odborníci z Ytongu zaškolili a poučili.

Pevně věříme, že náš dům bude i díky Ytongu pevný jako naše rodina a prožijeme v něm spolu s našimi chlapci mnoho let. Proto by nás případná výhra určitě velmi potěšila, a rádi bychom se pochlubili naší stavbou a jejím konečným vzhledem.“

Předávání výherního voucheru výherkyni společností Xella (Ing. Peter Markovič).

Předávání výherního voucheru výherkyni společností Xella (Ing. Peter Markovič).

Výherkyni srdečně gratulujeme!

Kategorie: Novinky Stavební materiály
Tagy: soutěž stavebni materialy ytong
Sdílejte článek

Diskuze