Vyhrajte kolaudační párty hrubé stavby!

30. 07. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Zapojte se i vy do 2. ročníku ankety „Řekni nám proč“a vyhrajte kolaudační párty hrubé stavby. Inspirovat se můžete příběhem, který nám do letošního ročníku ankety zaslala rodina Michálková. Odměnou za zodpovězení otázky „Proč jste se rozhodli stavět z Ytongu“ byla jedna ze tří kolaudačních párty, kterou výhercům uspořádal výrobce pórobetonu společnost Xella CZ.

Při kolaudační párty domu manželů Michálkových proběhla i názorná ukázka jednoduchého zateplení stavby Ytong Multiporem.Mladé rodině stačil pouhý rok na vybudování rodinného bydlení v malebné vesničce. Pán Michálek vsadil na pórobetonové zdivo. „Už při návrhu domu jsem věděl, že jej postavím z Ytongu. Práce s ním je jednoduchá a nedá se při ní nic pokazit. Měl jsem tak jistotu, že ať se na výstavbě domu bude podílet kdokoliv, nemůže nic zásadního pokazit. Akorát můj tchán mě zprvu přemlouval, abych si ještě výběr materiálu rozmyslel, protože byl zastáncem stavby z cihly. Když jsem mu ale vysvětlil, že celá stavba bude postavena z jednoho stavebního systému, uznal sám, že toto řešení bude nejlepší.

Navíc, když tchán pak při stavbě viděl, jak si řemeslníci jednoduše tvárnici přiříznou pilkou, aniž by poškodili její povrch, připustil, že tohle by s cihlou nedokázal,“ komentuje své rozhodnutí stavět z bílého pórobetonu.

Majitel novostavby svěřil stavbu domu svému známému, který pracuje jako stavbyvedoucí. Na stavbu ale jezdil dohlížet každý den: „Nestačil jsem se divit, jakým tempem stavba postupuje. Samotné zdění obvodových zdí trvalo pouhých 14 dní a již za dva měsíce byla celá hrubá stavba pod střechou. Dokonce jsme si nechali neplánovaně postavit i zahradní domek a využili toho, že stavba rostla rychleji, než jsme očekávali.“

Pokud i vy právě dokončujete hrubou stavbu domu, máte nyní jedinečnou šanci vyhrát kolaudační párty v místě vaší stavby. Na stránkách www.ytong.cz naleznete formulář, prostřednictvím kterého můžete zaslat své příběhy doplněné fotografiemi a důvod, proč jste se rozhodli stavět z Ytongu. Do uzavření ankety zbývá víc než měsíc. Příspěvky můžete zasílat nejpozději do 30. srpna 2011.

Zdroj: Xella CZ

Kategorie: Dům Novinky Stavební materiály
Tagy: hrubá stavba porobeton soutěž
Sdílejte článek

Diskuze