Technologie a design budoucnosti

HISTORIE

Česká společnost Romotop, spol. s r. o., se sídlem v Suchdole nad Odrou, vznikla v roce 1992 díky vizionářství, nadšení a odhodlání muže jménem Josef Hein. Bylo to v době, kdy krbová kamna a krbové vložky v moderní konstrukci teprve začínala. První krbová kamna této značky nesla název KK1 a to, že je Romotop českou firmou, nezapřel ani u dalších názvů svých výrobků jako Tábor nebo Zlín.

krbové vložky

FOTO ROMOTOP

Už od svého založení Romotop významně ovlivňoval průnik krbových kamen na český trh v devadesátých letech. Díky dlouholetým zkušenostem se postupem času z malosériové výroby několika modelů dynamicky transformoval na společnost s nejmodernějším technologickým zázemím a silným konstrukčním potenciálem. Technologické zázemí je již od počátku vybaveno nejmodernějšími stroji a vybavením, jako jsou svařovací roboti nebo unikátní montážní a lakovací linka, která patří mezi nejmodernější a nejekologičtější v Evropě. Za těchto podmínek, které firma Romotop dokázala vždy zabezpečit, se začala psát kapitola moderních krbů a krbových vložek v České republice.

krbové vložky

FOTO ROMOTOP

Zanedlouho po vzniku již nebyl pro progresivně se rozvíjející firmu český trh dostačující. Začala proto pomalu pronikat i na evropský, kde se díky špičkovému designu a kvalitě spalování snadno našel odbyt. Dlouholetá spolupráce s nejnáročnějšími evropskými zákazníky, nadšení a iniciativa klíčových spolupracovníků umožnily vybudovat firmu, kterou odborná veřejnost často označuje jako nejmodernější výrobní závod v Evropě. Více než 500 zaměstnanců, 55 000 m2 výrobní plochy, z toho 25 000 m2 skladovacích, řadí firmu Romotop mezi evropské lídry ve výrobě krbových kamen a vložek.

Ať už byl preferován jakýkoliv způsob vytápění (teplovodní, teplovzdušný či klasická kachlová kamna), vždy se zákazníci mohli spolehnout na tým odborníků z Romotopu a jejich silné zázemí.

krbové vložky

FOTO ROMOTOP

INOVACE

Ve vývoji, výrobě a inovacích krbových kamen a krbových vložek patří Romotop mezi evropskou špičku. To samé platí i pro oblast designu. Veškerá produkce není zaměřena pouze na výše uvedené, ale do portfolia patří také akumulace, akumulační výměníky, teplovodní výměníky a regulace.

Dnešní doba předkládá oboru krbových kamen a krbových vložek stále náročnější cíle. Na rozdíl od dob minulých požaduje nejen nevšední estetický zážitek, ale zejména vysokou účelnost výrobku a jeho vysokou efektivitu a ekologičnost. Výrobky značky Romotop se v moderních domácnostech stále častěji stávají nejvýznamnějšími zdroji tepla. Inovační tým společnosti neustále zdokonaluje krbová topidla směrem k vysoce účinným a čistě pracujícím výrobkům. Díky svému etickému kodexu tak firma prosazuje ve svých inovativních řešeních vždy ekologii a ekonomičnost provozu.

krbové vložky

FOTO ROMOTOP

Cílem inovačního týmu je přinášet nová technická řešení – zejména v oblasti návrhu spalovacích komor, navazujících spalinových cest a řízení spalovacího procesu. Výsledkem tohoto úsilí jsou výrobky dosahující stabilnějšího průběhu hoření v širokém intervalu tepelných výkonů.

Společnost Romotop je mimo jiné vlastníkem patentu přinášejícího zákazníkům teplovodní výměník se systémem TRIPLE PASS, jenž dosahuje vyššího přenosu tepla do topného média a zajišťuje menší množství škodlivin produkovaných spalováním biomasy.

ZDROJ: PR článek společnosti ROMOTOP spol. s r.o.

Komentovat