zdroj Buderus

Ušetřit náklady na vytápění může být snadné

21. 12. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Tepelná čerpadla se na českém trhu stávají stále oblíbenějším zdrojem tepla. Nejste pak závislí na dodávkách plynu nebo uhlí a získáte úsporný zdroj tepla do vašeho rodinného domu. Při výběru majitel domu zvažuje hned několik aspektů – náklady na vytápění, ekologii provozu, hlučnost, náročnost obsluhování a řadu dalších. Úspora energie je však stále tím hlavním kritériem, podle kterého se finálně rozhodnete.

Snížení provozních nákladů

Nová moderní tepelná čerpadla Buderus Logatherm WLW196i AR získávají energii ze vzduchu v okolním prostředí a tu následně předávají do vody v otopné soustavě vytápěného objektu. Úspory energie je dosaženo především díky pokročilé invertorové technologii, která umožňuje plynule řídit výkon celého zařízení. Výkon se tak přizpůsobuje aktuálním potřebám uživatele a využívá jen tolik energie, kolik je právě potřeba. Dalším faktorem, který přispívá k úspoře nákladů na vytápění, je účinnost zařízení. Tepelné čerpadlo je zařazeno do třídy energetické účinnosti A++ a dosahuje topného faktoru COP až 4,13 1). V praxi to znamená, že z 1 kW dodané elektrické energie získáte 4,13 kW tepelné energie. Celkem tak můžete provozní náklady snížit až o dvě třetiny a navíc získáte nižší sazbu na odběr elektrické energie, což se náramně vyplatí. Tepelné čerpadlo Logatherm WLW196i AR lze navíc využít i v horkých letních dnech. Pokud venkovní teplota značně vzroste, může čerpadlo obrátit svůj chod a naopak tak snižovat teplotu v prostoru.

HLUČNOST UŽ NIKDY NEBUDE TRÁPIT VÁS ANI VAŠE SOUSEDY

Lidé často vyzdvihují hlučnost jako nevýhodu tepelných čerpadel. Ta se skládají ze dvou jednotek – venkovní a vnitřní. Tělo té venkovní je vyrobeno z materiálu s perfektními akustickými vlastnostmi, což výrazně přispívá ke snížení hluku, takže ani vás, ani vaše sousedy neobtěžují nežádoucí vibrace ani hluk s nimi spojený.

zdroj Buderus

ŠPIČKOVÝ DESIGN VS. MAXIMÁLNÍ SKLADNOST

O tom, že se tepelné čerpadlo Logatherm WLW196i AR hodí i do moderních interiérů, není pochyb. Díky Titanovému sklu na předním krytu vnitřní jednotky jde o skvělý designový doplněk. Kompaktní konstrukci pak ocení zejména ti, kteří bojují s nedostatkem prostoru – provedení T190 Comfort s integrovaným zásobníkem se vejde na pouhý 1 m2 podlahové plochy. Unikátní technické a designové provedení ocenila také porota prestižní německé soutěže Red Dot Design Award – tepelné čerpadlo Buderus Logatherm WLW196i AR získalo ocenění‚ „Red Dot: Best of the Best” za nejlepší produkt v kategorii ‚vytápění‘.

TEPELNÉ ČERPADLO POD KONTROLOU V KAŽDÉ SITUACI

Díky integrovanému IP modulu můžete nyní tepelné čerpadlo řídit na dálku pomocí chytrého telefonu, a to přes aplikaci Easy Control (pro Android nebo iOS). Můžete pak v klidu měnit například pokojovou teplotu bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Aplikace vás upozorní i na případná chybová hlášení. Obsluha je zcela intuitivní, takže není potřeba studovat rozsáhlé návody.

1) Při teplotě okolního vzduchu 2 °C a teplotě topné vody 35 °C

ZDROJ: PR článek divize Buderus

Kategorie: Vytápění
Tagy: Buderus otopné systémy tepelná čerpadla
Sdílejte článek

Diskuze