Kategorie

Kuchyně

Ovocné mušky
Kuchyně

Invaze ovocných mušek v domácnosti? Zbavte se jich přírodní cestou snadno a rychle!

Ovocné mušky - kdo by neznal a osobně se již někdy v životě nesetkal s těmito malými potvůrkami, které dokážou doslova během okamžiku zaplavit celou domácnost. Nejčastěji se tento drobný hmyz nachází v kuchyni, kde konzumuje zralé ovoce, zeleninu a někdy i odpadky. Problémem je, že tito škůdci nejsou jen otravní, ale mohou také ovlivnit vaše zdraví. Proto vám přinášíme rady a tipy, jak se jich lze zbavit přírodní cestou snadno a rychle.

Dřevěné vařečky v hrnku
Kuchyně

Víte, jak ošetřovat dřevěné vařečky? Vyhněte se těm nejfatálnějším chybám!

V rámci návratu k přírodním materiálům a hesla o udržitelnosti se stále více obracíme na dřevěné pomocníky i v kuchyni. Desky na krájení, servírovací misky, ale i vařečky ze dřeva používali už naši prarodiče a věděli proč. Dřevo je přirozeně antibakteriální, avšak musíte vědět, jak ho používat a chránit.

Lukáš Kimlička v kuchyni
Kuchyně

Jak vaří špičkový módní fotograf? Nahlédněte do kuchyně Lukáše Kimličky

Pokud se zajímáte o módu, jméno Lukáš Kimlička vám určitě bude povědomé. Je to jeden z předních módních fotografů na Slovensku a jeho práci můžete vidět také v českých fashion a lifestyle magazínech. Jestli vás zajímá, jak a kde tenhle sympatický mladý muž bydlí, jste na správné adrese.

Tomáš Třeštík
Kuchyně

V kuchyni s fotografem, který víc ohřívá než vaří aneb pohled do života Tomáše Třeštíka

Fotograf Tomáš Třeštík většinu času bydlí v Praze na Letné, kvůli rozhovoru jsme ho navštívili na Vyžlovce, v domku, který tu před pár lety s rodinou postavil vedle svých rodičů a sestry. Byla to velmi inspirativní (a zábavná) návštěva a vy se můžete podívat, jak to u něj vypadá, jak stoluje a co sobě a svým dětem vařívá – nebo jak on sám říká, ohřívá.

Rudy a Anna Linkovi
Kuchyně

Na slovíčko v kuchyni s jazzovým kytaristou Rudy Linkou a jeho manželkou Annou

Další díl seriálu Kuchyň dělá člověka zavítal na jih naší krásné země, konkrétně na Šumavu nedaleko Prachatic. Za kým? Za jedním z nejlepších jazzových kytaristů na světě Rudy Linkou a jeho sympatickou manželkou Annou, která je opravdovou mistryní v kuchyni!

Plasty v koši
Design interiérů

Život bez plastu aneb 9 kroků ke zdravější planetě

Plasty se staly neoddělitelnou součástí našich životů. Až takovou, že více než pět bilionů kusů končí jako odpad v našich oceánech! Je načase, abychom s tím něco udělali. Přidáte se?

Jidelni-stul
Kuchyně

Jídelní stůl jako umělecké dílo: 17 inspirativních způsobů umístění a kombinací

Je mnoho možností, jak můžete řešit umístění jídelního stolu. Vybrali jsme několik zajímavých sezení, která mají sloužit k tomu, aby jídlo bylo zážitkem. Inspirujte se!

Bílé židle
Kuchyně

Tipy, jak si vytvořit kuchyň ve skandinávském stylu

Uklidňující barevná paleta, čisté linie, funkční uspořádání všeho, co potřebujete k vaření a servírování, dostatek světla – díky těmto vlastnostem se kuchyně ve skandinávském stylu staly hitem poslední doby. Pokud jste nezachytili, co dalšího severský design zahrnuje, připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, jak vnést do vaší kuchyně prvky „scandi“.

Čištění kuchyně
Bydlení

6 kroků, jak proměnit kuchyň k nepoznání

Viditelně čistší kuchyň za pár minut a bez zvláštní námahy? Na řadu přicházejí drobné úkony, které uděláte i během telefonátu, krmení dítěte či vaření. Když se je naučíte dělat pravidelně, bude vaše kuchyň stále čistá a hloubkové uklízení jednou týdně nebude tak náročné.

Tekoucí voda z kohoutku
Kuchyně

Vybíráte kuchyňskou baterii? Už nestačí brát ohled jen na vzhled a velikost

Kvalitní kuchyňská baterie je neodmyslitelnou součástí moderní kuchyně. Dnes od ní očekáváme, že zvládne podstatně víc než obyčejný vodovod s teplou a studenou vodou. Ideální je, když je úsporná, obsahuje sprchu na mytí ovoce a zeleniny, ještě lepší, když má zabudovaný filtr na čistou pitnou vodu. Vybavení záleží samozřejmě na tom, kolik financí můžeme a chceme do kuchyňské baterie investovat.