12. ročník – Dny designu v Praze Designblok´10

21. 07. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Za poslední dekádu si řada českých výrobců a firem, designérských studií a samotných designérů zvykla směřovat novinky a prezentaci své značky k říjnovému Designbloku. Designblok se tak stal prostorem pro výstavy, stejně jako příležitostí k […]

Za poslední dekádu si řada českých výrobců a firem, designérských studií a samotných designérů zvykla směřovat novinky a prezentaci své značky k říjnovému Designbloku. Designblok se tak stal prostorem pro výstavy, stejně jako příležitostí k navázání nových spoluprací mezi firmami a designéry. Propojování českých výrobců s designéry byl od počátku jedním z hlavních úkolů přehlídky. 

 
Na Designbloku se tak setkáme se špičkovou produkcí zahraničních prestižních, stejně jako s novinkami českých výrobců, které vznikají ve spolupráci s českými designéry.
 
Designblok se opět odehraje především ve třech zónách – Holešovicích, Karlíně a na Starém Městě. Když jsme přemýšleli, co vlastně spojuje tyto tři čtvrti, zjevně je to kromě jejich šarmu také řeka, která jimi protéká.
 
Téma Designbloku 2010
Právě z tohoto důvodu bude tématem letošního Designbloku VODA. Vltava je totiž také hlavním orientačním bodem letošního Superstudia Designbloku, které bude umístěno v prostorách původního Paláce Elektrických podniků Bubenská 1, které se nachází přímo na stanici metra Vltavská. Téma Vody se navíc promítne i v letošním vizuálu, který opět nafotil Salim Issa /fotograf roku Czech Grand Design 2006, 2009/ a plavkyně Nikola se právě chystá ke skoku do Vltavy. 
 
Program Designbloku 2010
Letošní Dny designu v Praze Designblok´10 se konají v týdnu 5. – 10. 10. 2010.  Mezi účastníky naleznete opět výběr těch nejlepších obchodů s designem, interiérem a módou, součástí přehlídky jsou prezentace módních návrhářů, designérských studií, designérů, škol a institucí. Designblok se díky své návštěvnosti, která se v loňském roce přehoupla přes 32 000, stal jedním z největších společenských aktivit na území hlavního města.
 
V tradičních zónách naleznete nejen tradiční účastníky Designbloku jako jsou A.M.O.S. design, Artemide, Belda Factory, Bulb, Kartell, Konsepti, Moser, Qubus, Scandium, Techo, Vitra a mnoho dalších, ale i řadu nových firem, které se na Designbloku představí poprvé –  USSPA – český výrobce vířivek, Ardeco Interiér – český výrobce dřevěných podlah a nábytku, Bohemia Machine – český výrobce originálního broušeného skla, nebo originální koupelny Design Bath SE, nebo IKEA – největší světový výrobce nábytku se svou designovou PS kolekcí. 
 
Tradičně silná bude i účast módního designu – Klára Nademlýnská. Liběna Rochová, Timoure et Group, Boheme, Iška Fišárková, ze zahraničních produkcí Quiksilver Women, Ragwear nebo Kebab. 
 
Kromě nich se Designbloku letos účastní i další čeští  výrobci – výrobce obuvi Botas, výrobce světel ECO DESIGN, tradiční výrobce lustrů Preciosa, výrobce hodinek Prim, Polstrin – výrobce čalouněného nábytku, a další. Vystavovat budou projekty, které připravili ve spolupráci s českými designéry, některé řady se představí v limitované edici určené speciálně pro Designblok.  
 
Výrazná je pak letos zejména účast špičkových výrobců světel a to jak z České republiky, tak ze zahraničí. Kromě tradičních Artemide, Bulb, Williams galerie světla, nebo Amos Design, představí novinky  i Preciosa, Lucis, Eco Design nebo Lasvit.
 
Doprovodný a výstavní program Designbloku 2010
Designblok opět s partnery v čele s Českou spořitelnou připravuje bohatý doprovodný a výstavní program. Jeho centrem bude tentokrát po dlouhých letech jediné Superstudio.  Po Pražském Hradě, Botelu Neptun, karlínské tovární hale a obytných a administrativních komplexech, River Diamond, Classic 7, Holešovický pivovar, nebo Corso, zavítáme do historického Paláce Elektrických podniků Bubenská 1. Superstudio Bubenská 1 nabídne více než 6000m² plochy určené pro prezentaci firem a designérů, módních návrhářů, škol a institucí. Součástí bude tradiční VIP lounge, refreshment zóna a informační centrum. Bývalý Palác Elektrických podniků patří společnosti Orco, které se stalo hlavním partnerem letošního Designbloku. Jedná se o urbanisticky velmi exponované místo na nároží Hlávkova mostu. Velkorysý symetrický komplex, jehož fasáda je obložena světlým keramickým obkladem, shlíží na pražskou magistrálu a je jednou z dominant centra města. Architektonicky působivou realizaci Adolfa Benše a Josefa Kříže z roku 1927 až 1935 obsadí Superstudio Designbloku přes pět podlaží. 
 
Česká spořitelna podpořila letos již podeváté jako generální partner doprovodný program Dnů designu v Praze Designblok ´10. A i letos se bude Česká spořitelna v rámci Dnů designu v Praze prezentovat výstavou ve Window Gallery  v Rytířské ulici, tentokrát s cyklem výstav Designbloku Mléčná dráha středoevropského designu, v jehož rámci představíme mladý grafický design. 
 
DesignGuide 2011 – Styl a design v Praze 
Již pošesté vyjde průvodce po designu a stylu v Praze. Naleznete v něm výběr nejzajímavějších novinek interiérového designu, nejstylovější obchody s designem a módou v Praze. Tipy na nezaměnitelné restaurace a kavárny v Praze, tentokrát v novém designu, který bude mít na starosti opět studio Imagery – Martina Černá.
Fotografický, módní speciál a adresář těch nejlepších designérů, módních návrhářů a bytových architektů vyjde také jako příloha časopisu ELLE Decor. 
On-line katalog DesignGuide.cz designových produktů, designérů, obchodů a restaurací doplňuje denně aktualizované zpravodajství ze světa designu a módy. 
 
 
Další podrobné informace týkající se programu a zahraničních hostů jakož i programový katalog Designbloku‘10 získáte na tiskové konferenci v září 2010.
Kategorie: Novinky
Tagy: architektura design
Sdílejte článek

Diskuze