DŘEVOSTAVBY 2017

Co vše se skrývá za pojmem dřevostavba nabídne na Výstavišti Praha - Holešovice v termínu 2. -5. 2. 2017 největší svátek moderních dřevěných staveb u nás. Během čtyř výstavních dnů bude co vidět, čemu se naučit, co si zkusit a co získat. Přijďte.
Reklama

Malá chaloupka už byla

Představa, že dřevostavba je taková malá chaloupka typu „co les dal“, dnes už skutečně neobstojí ani v pohádkách. Moderní doba se od té minulé neliší pouze v jedné věci: základem je dřevo. A možná je tu ještě jeden shodný fakt přetrvávající snad desítky tisíce let – naprostá fascinace tímto živým materiálem, kolem kterého se točí i pestrý svět nadcházejícího 12. Mezinárodního veletrhu DŘEVOSTAVBY 2017. Potvrzením těchto slov je i zájem všech předních firem v oboru, z nichž každá přispěje něčím originálním, zajímavým a novým k dnes již velmi širokému pojmu dřevostavby. K vidění tedy budou moderní dřevěné domy, stejně tak jako tradice dodržující rustikální stavby. Nebudou samozřejmě chybět ani veškeré jednotlivé součásti stavby, které kvalitní dům tvoří. Oslnivé jsou kombinace dřeva s dalšími moderními materiály, designové skvosty architektů ze severu i jihu. Za touto krásou stojí moderní technologie, chytré stroje, dokonalé pomůcky a šikovné ruce. To vše bude k vidění. Jednou z perel doprovodného programu pak v rámci Salonu dřevostaveb bude mezinárodní konference na téma „Tall Wood“ – tedy dřevěné vícepodlažní budovy!

10751

To hlavní, co veletrh nabízí, ale tkví v osobních kontaktech a přímém jednání. Možnosti pod jednou střechou si nabízené domy porovnat, osahat a získat tak nikým a ničím nezprostředkovanou představu. Svůj dům podle svých představ si navíc můžete objednat tady hned. Přijďte.

foto isifa/shutterstock

foto isifa/shutterstock

Technologie, technika, mistři a machři

Co všechno ještě veletrh DŘEVOSTAVBY 2017 nabídne? Opravdu toho není málo a věříme, že i profesionálové si přijdou na své. Novinky se představí v oborech: dřevostavby, konstrukce, materiály, izolace, fasády, okna a dveře, střechy, podlahy, schodiště, stroje, nářadí, spojovací materiál, software, dětská hřiště či inteligentní domácnost. Široká veřejnost jistě uvítá pestré workshopy zaměřené na různá stavebně konstrukční řešení a použití maximálně funkčních nástrojů a nářadí, se kterými jde práce lépe od ruky.

Jedním z vrcholů veletrhu bude v tomto směru akce PROFESIONÁLOVÉ PROFESIONÁLŮM protínající celý průběh akce. Smyslem tohoto workshopu ve velkém je předání zkušeností profesionálů pracujících v oboru dřevostaveb svým kolegům profesionálům, kteří se o tento obor zajímají. Ti první znají „fígle“, ti druzí mají chuť, obě skupiny pak spojuje znalost řemesla a profesionalita. Každý den bude připraveno několik témat, kde profesionálové předvedou ta nejlepší řešení. Zájemci tím mohou získat nejenom jakýsi řemeslný postgraduál, ale i spoustu cenných kontaktů.

img_4385

Vícepodlažní skutečnost

Zajímá vás budoucnost nízkoenergetických nebo pasivních dřevostaveb po roce 2020? Myslíte, že dřevěná konstrukce nemůže být více než dvoupatrová? Že jsou dřevostavby ve srovnání se svými zděnými protějšky jen malé jednogenerační chaloupky? Pak se přijďte podívat. Vícepodlažní budovy ze dřeva – donedávna sen, dnes už skutečnost. Na tento světový trend navazují i čeští architekti, inženýři a technici, kteří nezůstávají pozadu a na veletrhu předvedou výrazný „český příspěvek“. Reálnou ukázkou vás přesvědčí, že doba velkých a vícepodlažních projektů ze dřeva je už skutečností a sami budete překvapeni myšlenkou, proč vlastně podobných staveb už není kolem nás mnohem více. Žádné překážky už v cestě nestojí. Vícepodlažní dřevostavby se stanou součástí i realitou letošního veletrhu DŘEVOSTAVEB 2017. Možná se právě Vy stanete z fandy čerstvým majitelem takového domu.

foto isifa/shutterstock

foto isifa/shutterstock

Veletrh DŘEVOSTAVBY 2017 se blíží!

Souběhu loňského veletrhu DŘEVOSTAVBY a MODERNÍ VYTÁPĚNÍ se zúčastnilo 355 firem. Kromě tuzemských, to byly i vystavovatelé ze Slovenska, Rakouska, Německa, Polska a Itálie. Počet návštěvníků loňského veletrhu byl 28.700.

Na ten nadcházející veletrh srdečně zvu i Vás.

Vít Nohejl
Hlavní manažer veletrhu

ZDROJ: PR článek společnosti Terinvest, spol. s r.o.

Reklama

Komentáře

  • V dřevostavbě bydlíme druhým rokem a jsme rádi, že jsme se nakonec pro dřevostavbu rozhodli. Krásné a útulné bydlení. Skvělé.

    Evžen

Komentovat