PechaKucha Night poprvé v Ostravě

21. 01. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Ostrava se může těšit na významnou událost světového formátu. Na srpen se totiž do prostor dolu Hlubina chystá PechaKucha Night – večer plný architektury, designu a fotografie. Událost s neopakovatelnou atmosférou, na které v Praze […]

Ostrava se může těšit na významnou událost světového formátu. Na srpen se totiž do prostor dolu Hlubina chystá PechaKucha Night – večer plný architektury, designu a fotografie. Událost s neopakovatelnou atmosférou, na které v Praze prezentoval své dílo mimo jiné i Jan Kaplický, v Ostravě odstartuje 21.8. a návštěvníci se mohou těšit nejen na přední osobnosti z oblasti vizuálního umění.

„Jsme hrdí na to, že právě Ostrava může nyní hostit PechaKucha Night a připojit se tak k významným městům po celém světě,“ říká Jiří Vicherek, jeden z organizátorů celé akce a dodává: „Náš projekt dává prezentaci současného umění úplně jiný rozměr, jde o jedinečné setkání a mix nápadů a lidí, opak nekonečných přednášek a nudných vernisáží.“
 
Pecha Kucha [peča kuča] je formát 20×20, 20 vteřin na jeden snímek, 20 snímků na jednu prezentaci. PechaKucha Night je pak ale prostor pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků, sponzorů, kreativců a lidí s otevřenými obzory, stejně jako lidí z řad široké veřejnosti – prostor s neformální atmosférou pro výměnu zkušeností a informací nejen o novinkách v oboru.
 
Formát večera pochází z Japonska a pomocí licence se rozšiřuje do uměleckých metropolí po celém světě. Do Ostravy přichází poprvé příznačně s kandidaturou města na Evropské město kultury 2015, projekt Ostrava 2015 se stal také jedním ze sponzorů. Přestože hosté zatím nejsou potvrzeni, organizátoři slibují na první PechaKucha Night v Ostravě vystoupení 14 osobností nejen architektonické a designové scény, s nimiž budou moci návštěvníci diskutovat nejen po skončení jejich výstupu, ale hlavně osobně během přestávek a po skončení všech prezentací. Právě tyto dva aspekty – celosvětová tradice zajímavých hostů a atmosféra PechaKucha Night, jejíž základem je dobré pití a dobrá konverzace, jsou důvodem, proč je akce vyhledávána po celém světě všemi, kdo se zajímají o současné dění nejen ve vizuálním umění. 

Více informací: 
PechaKucha Night Ostrava http://www.pkno.cz  
stránky globální PechaKucha http://www.pecha-kucha.org

Kategorie: Novinky
Tagy: architektura design
Sdílejte článek

Diskuze