Poslední příležitost přihlásit se do studentské soutěže Axor H2O story

21. 05. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

Už jen poslední týden zůstává studentům architektury a designu na vysokých technických a uměleckých školách a univerzitách v České a Slovenské republice na odevzdání jejich práce na téma vody v architektuře v rámci mezinárodní studentské […]

Už jen poslední týden zůstává studentům architektury a designu na vysokých technických a uměleckých školách a univerzitách v České a Slovenské republice na odevzdání jejich práce na téma vody v architektuře v rámci mezinárodní studentské soutěže Axor H2O story. Práce musí být nejpozději 15. května doručena na sekretariát soutěže.

Inspirativní téma i netradiční ceny prvního ročníku mezinárodní studentské soutěže Axor H2O story vzbudily zájem studentů. Jejich úlohou je zpracovat téma vody v architektuře. Výsledkem by měl být návrh koupelny, která je nejen kulisou H2O story současnosti, ale má také význam pro život moderního člověka v souvislosti s jeho (ne)obvyklými hygienickými návyky a rituály. Soutěž byla vyhlášena společností Hansgrohe ve spolupráci s vydavatelstvím Jaga Media, s. r. o.
 
Prostřednictvím registračního formuláře na webové stránce www.h2ostory.cz se hlásí posluchači různých vysokých škol i ročníků z České republiky i ze Slovenska. „Jsme přesvědčeni, že studenty oslovila nejen originální hlavní cena, ale především samotné téma zadání. Neměli jsme v úmyslu svazovat jim ruce materiálovými ani prostorově-dispozičními limity. Věříme, že přihlášené práce budou o to inovativnější a originálnější,“ říká Ladislav Grebec, jednatel společnosti Hansgrohe.
 
Možnost přihlásit se do soutěže budou mít všichni zájemci už jen do 15. května do 16.00 hod. Nejpozději do té doby musejí být všechny práce fyzicky doručeny na sekretariát soutěže v Bratislavě nebo Praze. Studenti z České republiky musejí svoje práce odevzdat nejpozději do 15. 5. 2012 do 16. hodiny na sekretariát soutěže na adresu: vydavatelství Jaga Media, Pražská 18, Praha. Studenti ze Slovenska musejí svoje práce odevzdat nejpozději do 15. 5. 2012 do 16. hodiny na sekretariát soutěže na adresu: společnost Key Communications, Michalská 3, Bratislava. Každý účastník je rovněž povinen zaregistrovat se vyplněním registračního formuláře na webové stránce www.h2ostory.cz, a to nejpozději do 15. 5. 2012. 
 
O nejlepším návrhu, který bude představen veřejnosti na prestižní výstavě Designblok 2012 v Praze, rozhodne odborná porota. Novým členem poroty za vyhlašovatele je Manuel Züfle, jenž se podílí na výrobě kolekcí Axor ve spolupráci se světoznámými designéry a architekty. Vítěz se kromě realizace svého soutěžního návrhu osobně setká i s designérem Philippem Starckem.
 
O nejlepším návrhu však kromě odborné poroty bude rozhodovat i široká veřejnost. On-line hlasování veřejnosti bude spuštěno krátce po uplynutí termínu odevzdání soutěžních prací. Probíhat bude od 7. 6. do 31. 8. 2012 na soutěžních stránkách www.h2ostory.cz. Vítěz hlasování veřejnosti, který získá nejvyšší počet hlasů, bude mít možnost osobně se setkat s Philippem Starckem v Berlíně během představení jeho nové designové kolekce.
 
Členové mezinárodní odborné poroty:
 
Jaroslav Wertig (ČR)
Jerry Koza (ČR)
Rudolf Netík (ČR)
Kalin Cakov (SR)
Viktor Šabík (SR)
 
Za vyhlašovatele:
 
Matej Šišolák (Jaga Media)
Manuel Züfle (Axor)
 
Více informací naleznete na www.h2ostory.cz
Kategorie: Novinky
Tagy: architektura soutěž
Sdílejte článek

Diskuze