Postel z masivu

Pro postele z masivu se rozhodují všichni, co mají rádi přírodní materiály. Tyto postele se hodí do moderních bytů a domovů, ale i starých chat a chalup. Vždy by měly ladit s okolním nábytkem a celkovým prostředím.
Nechte si vyrobit kvalitní postel z masivu přímo v truhlářství
Dětské postele z masivu

Nechte si vyrobit kvalitní postel z masivu přímo v truhlářství

Kvalita spánku a potažmo i celého života závisí ve velké míře na tom, v jaké posteli spíte. Její výběr je tedy velmi důležitý. Levné postele z velkých obchodních domů sice lákají na první pohled svou nízkou cenou, o kvalitě se tu dá však často minimálně pochybovat. Proto se spousta zákazníků raději obrátí na truhláře, kteří jim vyrobí opravdu poctivou postel přesně podle jejich představ. Pokud chcete zvolit jako materiál pro svou postel masiv, je to opravdu dobré řešení.

Vyrobte si originální čelo postele
Designový nábytek

Vyrobte si originální čelo postele

Pokud se vám do čela postele nechce hodně investovat, ale rádi byste jím oživili svou postel i celý prostor ložnice, pusťte se do jeho výroby svépomocně. S dávkou zručnosti a trpělivosti se to určitě podaří.

BAZAAR stylového nábytku s atmosférou orientu
Indický nábytek

BAZAAR stylového nábytku s atmosférou orientu

Tradiční výprodej nábytku a bytových doplňků z Nepálu, Tibetu a Indie se koná od 17. do 29. 3. 2014 v prodejně SANU BABU v Argentinské 22 na Praze 7.

Jak udělat z ložnice pravou oázu klidu
Design interiérů

Jak udělat z ložnice pravou oázu klidu

Za minulého režimu, kdy existovalo pouhých několik typizovaných sestav ložnic, nezbývalo pro vlastní vkus a originalitu příliš prostoru. Pár šťastlivců se dostalo k zahraničním katalogům nebo zdědilo velkorysou postel po předcích, ale většina z nás […]

Postele z masivu

Důležitým krokem jakou postel z masivu zvolit je, komu má být postel určena. Zda si ji pořizují mladí manželé, nebo bude určena pro malé či starší děti nebo pro seniory. Svou roly bude hrát i zvolený prostor místnosti a od toho se bude odvíjet i rozměr postele.

postel z masivu

Rozměry a výška

Zvolená délka by měla být zvolena vždy tak, aby byla o 20 cm delší, něž je výška postavy. To samé šířka musí zaručovat dostatek prostoru pro klidný spánek, který je nezbytný pro naše zdraví a spokojenost a to je 85 – 100 cm. Optimální výška postele pro snadné vstávání je 45 – 60 cm. Pro dospělé si můžeme vybrat provedení jedno, jedno a půl lůžka nebo dvoulůžka. Standardní rozměry jsou 90 x 200 cm, 140 x 200 cm, 160 – 180 x 200 cm. Pro dětské nebo studentské pokoje si můžeme vybrat jednolůžka i patrové postele nebo vyvýšené postele v rozměrech 66 – 90 x 125 – 200 cm. Na zakázku je možné vyrobit i nadstandardní délku 205 – 240 cm. Součástí jsou i různě nastavitelné rošty, úložné prostory ve formě vysunovacích šuplíků, zásuvek nebo výklopných roštů.

masivní postel pro miminko

Čelo a doplňky postele z masivu

Pro většinu postelí z masivu jsou charakteristická hlavová čela, která mohou být rovná nebo zakřivená či zaoblená, v provedení z jednoho kusu nebo více dílů. Některé postele z masivu mohou mít i nožní čela, která mohou být rovněž z jednoho nebo více dílů. Dalším doplňkem jsou různé druhy područek, stolků a poliček. K dětským postelím jsou velmi vhodným doplňkem různé sportovní prvky, jako jsou různé typy skluzavek, žebříků, schůdků nebo různých tvarů domečků. Vždy by měli splňovat funkčnost a praktičnost. Umístění postele v místnosti je rovněž velmi důležité, nikdy by neměla být umístěna blízko okna a vždy by měla být u stěny bočnicí nebo záhlavím. U manželské postele je rovněž důležité, aby k ní byl snadný přístup z oboz stran.

postele z masivu

Druhy dřeva na masivní postele

Postele z masivu mohou být vyrobeny z různých druhů dřev. Nejčastějším je to smrkové dřevo. Jde o dřevo měkké, které se bude hodit pro dětský nebo studentský pokoj nebo pro mladý pár. Stejně tak bude vhodné borovicové dřevo, které je o trochu tvrdší. Pokud chceme kvalitní a bytelnou postel zvolíme dražší variantu z bukového dřeva. A máme-li zájem pořídit si postel na dlouhou dobu, bude vhodnou variantou dubové dřevo. Můžeme využít i ostatní dřeviny jako je jasan olše nebo javor.

postel ze dřeva

Dřevo je před zpracováním přírodně a pomalu dosoušeno. Pro všechny druhy použitého dřeva je standardní tloušťka pro výrobu postele z masivu 3 – 4 cm. Mají kvalitní pevnou konstrukci. Jsou sestaveny ze dvou bočnic, hlavového někdy i nožního čela a od 140 cm jsou opatřeny i středovou vzpěrou se dvěma podpěrnými nohami, které zaručuje stabilitu. Standardně je v nabídce polohovatelné kování, které slouží k nastavení výšky roštu a matrace. Výrobní technologie by měla zaručovat kvalitní zpracování a dlouhou životnost, ale i originální vzhled. Veškeré hrany jsou opracovány tak, abychom se nezranili. Na výběr máme různé designy, moderní nebo rustikální.

postele

Barvy dřeva

Barvu postele z masivu volíme podle stylu dané místnosti. Nejčastěji jde o moření do odstínů světlé nebo tmavé třešně, ořech, kaštan, olše, mahagon či palisandr. Můžeme zvolit ale i bílé, černé nebo pastelové barvy. Mnohdy nám postačí přírodní odstín hnědé. Některé postele z masivu jsou opatřeny lakem nebo voskem. Vždy vybraný odstín a barva musí ladit s okolním nábytkem. Mnohdy si k posteli vybereme zároveň i další nábytkové prvky jako jsou skříně, noční či toaletní stolky, komody, police, poličky, aby nám spolu tvořili ucelený prvek.

dětské postele

Jedinečná kvalita postelí z masivu

Postele z masivu jsou ideálním prvkem do ložnic, dětských pokojů nebo chat či chalup. Pro svůj osobitý charakter jsou moderní a nadčasové. Využijí ji všichni milovníci přírodních materiálů, ale i ti, kteří mají rádi pořádek. Postele z masivu se snadno udržují od prachu a špíny. Díky povrchovým úpravám jsou odolné i proti mechanickému poškození a vlhkosti. Další jejich výhodou je snadná manipulace a variabilní nastavitelnost. Pokud použijeme úložné prostory ve formě zásuvek či výklopných roštů nebudeme muset řešit pro nedostatek místa kam z lůžkovinami, pokud nechceme pořídit peřiňák. Součástí postele by měl být i kvalitní rošt, buď pevný, nebo lamelový a kvalitní matrace, která může být různé tvrdosti a liší se zpracovaným materiálem. Jen tak se nám podaří docílit harmonie, klidu a spokojenosti při odpočinku ve spánku. Postele z masivu nejsou nejlevnější, ale mají dlouhou životnost a kvalitní zpracování a jsou vhodné do každého interiéru. Ať už zvolíme standardní model nebo postel na míru vždy by mělo jít o vysoce kvalitní řemeslné zpracování se snadnou montáží.

postel z masivu