30. 03. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Za minulého režimu, kdy existovalo pouhých několik typizovaných sestav ložnic, nezbývalo pro vlastní vkus a originalitu příliš prostoru. Pár šťastlivců se dostalo k zahraničním katalogům nebo zdědilo velkorysou postel po předcích, ale většina z nás […]

Za minulého režimu, kdy existovalo pouhých několik typizovaných sestav ložnic, nezbývalo pro vlastní vkus a originalitu příliš prostoru. Pár šťastlivců se dostalo k zahraničním katalogům nebo zdědilo velkorysou postel po předcích, ale většina z nás spávala na spíše molitanu podobajícím se „matracím“ nebo všudypřítomných válendách. Dnes si můžeme vybírat mezi tisíci modely a řešení, jak si uzpůsobit svůj prostor pro spaní, je zcela v našich rukách. Právě proto dnes mnozí, více než kdy jindy, potřebují poradit.

Pokusíme se vám nabídnout způsob, jak se v široké nabídce zorientovat, a vybrat optimální řešení odpovídající co nejvíce vašemu vkusu a životnímu stylu. Představme si několik modelových spáčů:

Něco laciného a funkčního pro studenta

Jako student budete určitě cílit na levnější cenové kategorie, ale to neznamená, že musíte za své peníze získat něco podřadného. Toužíte-li po širší posteli v protikladu k té z vašeho dětského pokojíčku, zvolte alternativní rozměry jako je 120×100 nebo 140×100 a můžete v ní nabídnout azyl i příležitostným návštěvám.

Pokud jde o druh postele, vyhněte se nejlevnějším, avšak málo odolným a nepohodlným dřevotřískovým postelím. S těmi na svoji dívku dojem neuděláte a nakonec budete jenom zdlouhavě reklamovat nebo se snažit ignorovat rušivé vrzání. Zvolte kovovou postel, která se snadno skládá a stěhuje díky zaklapávajícímu mechanismu jednotlivých částí, je stabilní a navíc nadčasová.

7166-big-image

Něco luxusnějšího pro pracující manažery a singles

Pokud si díky pracovnímu vytížení můžete dovolit dražší kusy a chcete si dopřát trochu luxusu nebo originality, zvolte postele japonského typu nebo čalouněné kusy s volně loženou matrací. Stylový interiér vytvoříte typově odpovídajícími komodami a vkusnými koberci.

Dámám se bude líbit ratanová vypletená postel v koloniálním stylu a pánům kožené postele v černé nebo červené v atypických tvarech. Výběr ložnice je jen na vás, proto se odvažte a spěte jako král!

jak-udelat-z-loznice-pravou-oazu-klidu-1293-big-image

Něco kvalitního za rozumnou cenu pro manžele

Pokud počáteční celonoční tulení ustoupilo nutnosti dobře se vyspat do práce, neperte se o jednu deku a o to, kde je hranice vaší půlky postele. Zakupte odolnou a dostatečně velkou manželskou postel se samostatnou matrací pro každého – podle jeho váhy i preference tvrdosti. Až budete starší, oceníte prozíravou volbu postele s vyšší ložnou plochou, ze které se snáze vstává. I polohovatelné rošty dnes nejsou významnou investicí navíc.

Na závěr si vezměte k srdci naše doporučení, že pečlivý výběr ložnice bez kompromisů se vám několikanásobně vrátí v podobě životní energie a elánu. Kéž by všichni spali v kvalitních postelích a poté s námi jednali odpočatí a usměvaví.

Kategorie: Design interiérů Lamelové rošty Ložnice nábytek Luxusní ložnice Nábytek do ložnice Postel z masivu Rošty do postele
Tagy: ložnice postel
Sdílejte článek

Diskuze