atypické domy
Netradiční dům na Rašovce. Fasádu mají z materiálu, který ještě nebyl v Česku takovýmto způsobem použit
Skleněný dům s železobetonovou konstrukcí měl interiér vymyšlený ještě dřív, než vznikl jeho náčrt. Není divu, vždyť jeho majitelkou je interiérová designérka, která měla jasno hned, když poprvé uviděla stavební pozemek.
Jak spojit luxus a divokou přírodu, aby do sebe zapadaly? Tento dům je toho příkladem!
V kopcích kanadského Quebecu se tyčí moderní dům, který působí jako vystavené umělecké dílo v galerii. Projekt představuje architekturu, která poskytuje nejen střechu nad hlavou, ale zároveň každého vtáhne do svého okouzlujícího přírodního prostředí.
Stačí k pohodlnému životu 40 metrů čtverečních? Majitelé tohoto domu znají odpověď
V blízkosti známého uruguayského jezera Laguna del Sauce leží pozemek, na němž stála opuštěná hospodářská stavba. Kdysi se používala jako sklad krmiv a zemědělských nástrojů. Celá budova byla postavena v tradičním lokálním stylu.
Atypická stavba spojuje modernitu a tradici. Majitelé mysleli na čas, až děti odrostou
Postavit si dům na svahu není v dnešní době nic nezvyklého. Kopec umožňuje nadhled, poskytuje neopakovatelné výhledy, ale hlavně nabízí soukromí, což rodina s dětmi dostatečně ocení. Jak se v tomto případě podařilo architektům poradit si s možnostmi venkovského pozemku? A jakou funkci splňuje netradiční tvar domu?
Architekti splnili sen nejmladší klientky. Dům ve tvaru letadla spojuje funkčnost a fantazii
Domy na stromě, předělané dodávky, vlakové vozy či autobusy na bydlení – to všechno tu už bylo. Viděli jste však domek v podobě letadla? Právě takovýto malý, ale zato pořádně výstřední architektonický a designérský kousek vykouzlil budapešťský ateliér Hello Wood, aby splnil sen nejmladší klientky.
Nezvyklý domek zasazený do stěny jeskyně dokonale odráží atmosféru Středomoří
Také se už nemůžete dočkat dovolené? Příjemné prostředí Středomoří vám zatím přiblížíme alespoň jedinečným projektem – domem, který je zasazen do skalní stěny jeskyně v italském barokním městě Scicli. Malý úkryt před světem je v kopci, na kterém stojí kostel sv. Matouše. Projekt odráží filozofii designu autorky projektu Margherity Rui a jejího manžela Alessandra.
Architekt naklonil horní podlaží domu, aby slunce a jeho energie měly snazší cestu dovnitř
Spolupráce investorů s architektem Pavlem Simkem začala už výběrem pozemku – v nově vytvořeném obytném parku na okraji Šamorína. Architektonické řešení rodinného domu připomíná klasické venkovské domky s verandou a pásem zeleně, který odděluje dům od ulice. Překvapením je střecha. Ta působí na první pohled nesourodě, ale má svou funkci.
Neobvyklý rodinný dům tvoří vícero pospojovaných hmot se sedlovými střechami. Z každé místnosti je fascinující výhled
Svahovitý pozemek se při stavbě domu často považuje za negativum. Znamená totiž komplikace a investice navíc — ať už na vyrovnání terénu, nebo náročnější základy. Ale bydlení na svahu může mít i mnoho pozitiv. Samozřejmě pokud návrh domu vezmou do rukou šikovní architekti.
Architektonický skvost se dočkal proměny. Vilu z šedesátých let přizpůsobili potřebám dnešní doby
Belgické město Antverpy má neopakovatelné kouzlo. Kromě toho, že je druhým největším přístavem v Evropě, má výraznou historickou architekturu a je vsazeno do krásného přírodního prostředí. Málokdo však ví, že zalesněná oblast kolem Antverp byla v šedesátých letech místem architektonických experimentů. Vzniklo tu několik zajímavých vil. Jedna z nich se dočkala působivé rekonstrukce z dílny architektů Studia Okami.
Dřevěný dům s mnoha úrovněmi soukromí: otevřené přízemí s prosklenými fasádami a skrytá střešní terasa
Na rozsáhlém svažitém pozemku, v místě bývalého arboreta v okrese Praha-východ, stála původně chata. Na jejím místě vyrostl nový dřevěný rodinný dům s proskleným přízemím a pochozí střechou. Uprostřed vysokých a starých stromů působí nenápadně, jako dřevěná kostka vznášející se ve vzduchu.