Zdroj: Stéphane GroleauProject

Jak spojit luxus a divokou přírodu, aby do sebe zapadaly? Tento dům je toho příkladem!

12. 04. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

V kopcích kanadského Quebecu se tyčí moderní dům, který působí jako vystavené umělecké dílo v galerii. Projekt představuje architekturu, která poskytuje nejen střechu nad hlavou, ale zároveň každého vtáhne do svého okouzlujícího přírodního prostředí.

Klid v lese

Nový dům nabízí jedinečný zážitek, který spojuje sílu řeky a klid lesa. Při vstupu do domu vás okamžitě upoutá světlo, které proudí skrze velkorysá okna, osvětlující každý kout krásného domu. Stavba se skládá z dvou bílých pruhovaných bloků, které jsou svařené k sobě. Tento design připomíná dva kusy ledu a propůjčuje místu pohledy z různých úhlů na nádhernou okolní krajinu.

Dům v přírodě

Celá architektonická koncepce pracuje s bohatou okolní přírodou Zdroj: Stéphane GroleauProject

Dům se rozprostírá na několika úrovních

Vnitřní prostor domu je promyšleně navržen tak, aby reflektoval venkovskou eleganci a přírodní kouzlo regionu, přesto však působí moderně a luxusně. Kuchyň, jídelna a obývací pokoj, zdobené bělenými dřevěnými stropy, poskytují prostor pro pohodlné posezení s výhledem do zeleně lesa. Dům se rozprostírá na několika úrovních, z nichž každá nabízí svou vlastní jedinečnou atmosféru.

V přízemí se nacházejí čtyři světlé ložnice, do kterých se přenáší intimita okolního zeleného podrostu. Replika lodi v domě nad schody slouží jako vzpomínka na moře a námořníky, zatímco venkovní terasy s bazénem a vířivkou zvou k relaxaci a odpočinku, samozřejmě nechybí úchvatné výhledy na lesy.

ložnice

V přízemí se nacházejí čtyři světlé ložnice, do kterých se přenáší intimita okolního zeleného podrostu. Zdroj: Stéphane GroleauProject

Ohleduplnost k životnímu prostředí

Významnou součástí projektu je jeho ohleduplnost k životnímu prostředí a energetická efektivita. Dům je navržen tak, aby maximalizoval využití solární energie a přirozeného proudění vzduchu, což snižuje jeho ekologickou stopu. Zelené střešní krytí a bílá střešní membrána chrání dům před přehřátím a snižují jeho energetickou spotřebu. Zelené střešní krytí teras zároveň snižuje odtok dešťové vody.

Interiérový design reflektuje svěžest a jasné světlo, které charakterizuje severní klima. Uvnitř se skloněný strop z běleného dřeva dělí do tří částí, jeho zlomy ustupují pruhům světla. Bílé stěny, betonové podlahy v jemných odstínech šedi, teplé odstíny schodiště a chodby a dubový nábytek dodávají jemnou a teplou atmosféru, které kontrastuje černý granit pracovních desek.

Dům s terasou

Zdroj: Stéphane GroleauProject

Celá architektonická koncepce pracuje s bohatou okolní přírodou, aby stavba nenarušila krásné okolní prostředí a přirozeně do něj zapadla. Bez ohledu na to, jestli jste milovníkem dobrodružství, nebo odpočinku, tento dům nabízí útočiště, které vás přivede zpět k přírodě a umožní vám plně vnímat její nádheru a klid, kde můžete načerpat novou energii.

Název stavby: L’Embâcle

Architekt, designer a majitel: Bernard Serge Gagné, ABCP architecture

Destinace: Cap-à-L’Aigle, region La Malbaie, Charlevoix – Quebec, Kanada

Technologové stavby: Mathieu Boutin, François Chabot

Design: Océane Le Gouareguer and Geneviève Morin

Inženýr: Mathieu Bouchard (Union Structure)

Stavitel: Habitat Éconstruction

Zastavěná plocha: 285 m2

Dokončeno v roce 2023

Fotografie: Stéphane GroleauProject

FOTOGALERIE

Text: Barbora Šeblová
Foto: Stéphane GroleauProject

Kategorie: Design interiérů
Tagy: atypické domy interiér domu
Sdílejte článek

Diskuze