dispozice

Uspořádaní kuchyně musí mít svou logiku
Kuchyně

Uspořádaní kuchyně musí mít svou logiku

Uspořádání kuchyně musí mít svou logiku – chladnička by měla být co nejblíže ke dveřím a mezi varným centrem a dřezem by mělo zůstat minimálně 30 cm volné plochy. Varná deska má být od konců a rohů pracovní […]

Změna dispozic interiéru pomocí lehkých příček
Rekonstrukce bytu

Změna dispozic interiéru pomocí lehkých příček

Lehké příčky jsou s výhodou využívány nejen při dočasných úpravách bytu či domu, ale také při rekonstrukcích či opravách. Umožňují rychlou a poměrně nenáročnou změnu dispozic interiéru, použité materiály mohou doplnit prostor i z estetického hlediska. Funkce a využití se […]

Jak najít správný pozemek pro váš dům?
Rekonstrukce domu

Jak najít správný pozemek pro váš dům?

Výběr pozemku je pro harmonické bydlení zásadní. Pozemek by měl zapadat do celkového rámce domova, který chceme vytvořit. Proto je důležité mít naprosto jasnou a detailní představu o tom, jak by měl vypadat. Pomůže nám obeznámenost s vlastní typologií, tedy tím, jaký typ člověka jsme, co nám dělá dobře nebo co nás naopak psychicky vyčerpává. Podobným způsobem bychom do svých úvah měli zahrnout také partnera a děti.

Vila vzhůru nohama
Návštěvy domů

Vila vzhůru nohama

Zapomeňte na poučky o klasických dispozicích, kterými vás zásobují architekti i časopisy, jako je ten náš. Přijmete pozvání na návštěvu do domu, jenž převrací všechny architektonické zásady naruby a jeho autoři i nájemníci se tím navíc chlubí!

Rekonstrukce domu

Dům za milion? Je to možné!

Rodinný dům Chico je novinkou, díky níž si téměř každý bude moci splnit sen ovlastním domě. Tento projekt pomůže vcestě ke kvalitnímu bydlení nejen mladým rodinám, ale také širšímu spektru zájemců omoderní, úsporné azdravé bydlení.

Dům bez trhlin
Stavební materiály

Dům bez trhlin

Klíčovou roli při výběru vhodného materiálu už dnes hraje nejenom kvalita samotných materiálů a služeb, jež společnosti nabízejí, ale i způsob zpracování, rychlost realizace a v neposlední řadě finanční náklady, na které má také vliv neustálé zdražování vstupních surovin a energie.

Při vybírání pozemku buďte vybíraví
Dům

Při vybírání pozemku buďte vybíraví

Postavte se doprostřed pozemku, oněmž přemýšlíte, že byste si ho vybrali jako místo pro život, a zavřete oči. Pocítíte-li příjemný, hřejivý pocit aje vám dobře, neváhejte. Právě jste našli svůj vlastní kousek světa. Všechny možné těžkosti určitě překonáte. Pokud vás však provází nervózní chvění vbřiše nebo strach, utíkejte pryč anenechte se přesvědčit ani super cenou. Jestli patříte mezi ty, kdo podobné pocity nezažívají, nezůstává vám nic, než se spolehnout na vlastní rozum. Pokusíme se vám pomoci.