dřevěné trámy

Kuchyně s dřevěnými rámy - Rekonstrukce starého bytu
Design interiérů

Rekonstrukce starého bytu odpovídá na otázku, jakého efektu se dá v interiéru dosáhnout sjednocením podlah a materiálů

Barcelonský byt v nejvyšším poschodí domu z roku 1900 potřeboval úpravu pro pohodlnější život čtyřčlenné rodiny. Nachází se v centru čtvrti Gracia a tak jako mnoho starých domů a bytů i on utrpěl mnohými „vylepšeními“ různých majitelů, která v konečném důsledku žádnými vylepšeními vůbec nebyla.

Dvoupodlažní byt v památkově chráněné budově v Kyjevě
Design interiérů

Originální a stylové bydlení pro úspěšného mladého muže

V památkově chráněné budově v Kyjevě vznikl velmi zajímavý byt pro mladého, sofistikovaného, svobodného majitele. Dvoupodlažní prostor ještě před jakýmkoliv řešením prošel odborným posouzením stavby. V rámci tohoto procesu odhalili původní zdivo, skryté pod vrstvami omítky, staré dřevěné stropní trámy a šikmé stěny v podkroví. Právě tyto cenné nálezy daly rekonstruovanému bytu charakter.

Exteriér z nadhledu - Světlý rodinný dům v Izraeli
Návštěvy domů

Dům pro rodinu se dvěma dětmi nemá jediné tmavé místo, prostorná okna jsou všude, kam se podíváte

Hledáte způsob, jak dostat do interiéru v rámci rekonstrukce co nejvíce přirozeného světla a zeleně z okolní zahrady? Potom se můžete inspirovat projektem, který realizovali izraelští architekti.

Denní zóna - Dvojdomek pod Tatrami
Návštěvy domů

Neobvyklý dvojdomek pod Tatrami postavili v nízkoenergetickém standardu. Je skutečně jedinečný!

Nápad spojit dva domy do jednoho tu byl už dávno. Avšak způsob, jakým to provedli sourozenci architekti Gabriela Kossuthová-Rezníková a Martin Rezník, je jedinečný a určitě inspirativní. Dvojice hmot na sebe navazuje jako dvě části skládačky. Jedna má půdorys ve tvaru písmene „U“ a druhá „L“. Ačkoliv jsou spojeny, každý dům má vlastní soukromí ohraničené rameny domu a příjemnou terasu.

Vchod - Dřevěný rodinný dům v Izraeli
Dřevostavby

Díky mnoha drobným detailům, barevnosti a použitým materiálům je dřevěný dům nezvykle útulný

Izraelský architekt Boaz Snir vytvořil vzhledem na místní zvyky netradiční projekt – jedinečný dřevěný dům. V této zemi totiž dřevostavbu uvidíte jen velmi zřídka, domy ze dřeva zde vůbec nejsou běžné. Jedinečný je však i z jiného hlediska – má hodně prostoru nejen uvnitř, ale i venku, je nezvykle útulný díky mnoha drobným detailům, barevnosti a použitým materiálům. Majitelé do něj vnesli to nejlepší z mnoha dovolených v zahraničí.

Exteriér s výhledem na hory - Rekonstrukce staršího domu Aperture ve Francii
Rekonstrukce domu

Rekonstrukce domu po dědovi přinesla mnoho výzev. Ve snaze zachovat dědictví vzniklo výjimečné bydlení

Tým architektů a designérů z francouzského studia Chevallier Architectes má za sebou mnoho úspěšných projektů. Všechny mají jedno společné – autoři vnímají architekturu jako živou formu umění, neustále hledají inovativní nápady, aby byly jejich projekty jedinečné. K tomu se přidává důsledná práce se světlem, míchání materiálů (dřevo, kov, sklo), harmonická integrace a respektování životního prostředí.

Exteriér se zahradou - Rodinný dům s ušima
Návštěvy domů

Rodinný dům s „ušima“ vsadil na cihly a plech, v interiéru navozuje atmosféru dřevo

Na třech materiálech postavila mladá rodina design i funkčnost svého domu na Karlštejnsku – cihlovou stavbu pokryl plech od střechy až k patě domu a vnitřní pohodovou atmosféru navozuje především dřevo.

Nieby-crofters-cottage_06_medium_t
Rekonstrukce domu

Stará cihlová chalupa se slaměnou střechou dostala po sto dvaceti letech nový život

Cihlovou chalupu se slaměnou střechou na německém pobřeží, asi sedm kilometrů od dánských hranic, postavili farmáři či rolníci z nedalekého panství koncem 19. století. Dnes je jí přibližně sto dvacet let a dostala nový život. Důsledně rekonstruovaná stavba s moderním interiérem stojí na malém trojúhelníkovém pozemku obklopeném ječmenovými poli s výhledem na přírodní rezervaci Geltinger Birk, kde mezi močály stále žijí divocí koně a jeleni.

Exteriér oplocení z ulice - Dům sklářského mistra v Českých Milovech
Rekonstrukce domu

Rekonstrukce trvala celých deset let! Na jednom z nejkrásnějších míst Vysočiny dnes stojí dům, který je hotovým uměleckým dílem!

Ačkoliv dnes nemají České Milovy – část obce Křižánky – více než padesát domů, jejich historie je bohatá, hlavně co se týče řemesel. Obec Milovy založili dělníci z nedaleké železářské huti, kteří si tu postavili první domy. V roce 1835 v místních lesích přibyla sklářská huť (výrobky vyváželi i do vzdáleného zahraničí) a s ní další domy, škola, pekárna a obchody. Přesně z tohoto roku pochází i obydlí sklářského mistra, které precizně zrekonstruovali architekti Aleš Papp a Magdalena Pappová.

Exteriér a příjezdová cesta - Chalupa Ořechový dvůr
Rekonstrukce domu

Zchátralou usedlost na okraji maličké obce proměnili na kousek ráje na zemi

Nádherná usedlost na okraji maličké obce Velké Nepodřice byla zpočátku obrovskou výzvou. Nakonec vyústila do vydařené rekonstrukce dotažené do posledního milimetru. Kouzelné místo učarovalo i manželům Motejzíkovým, kteří se tu rozhodli usadit a proměnit zchátralý dům na kousek ráje na zemi.