Zdroj: Shay Gal

Dům pro rodinu se dvěma dětmi nemá jediné tmavé místo, prostorná okna jsou všude, kam se podíváte

13. 04. 2023
Diskuze (0)
Sdílet

Hledáte způsob, jak dostat do interiéru v rámci rekonstrukce co nejvíce přirozeného světla a zeleně z okolní zahrady? Potom se můžete inspirovat projektem, který realizovali izraelští architekti.

Dvoupodlažní dům v regionu Sharon v Izraeli je splněným snem rodičů se dvěma dětmi. Má symetrickou fasádu, minimalistické rysy. Přední fasáda kombinuje obklad z cihel natřených na bílo se zvětralými ocelovými deskami. Ke vstupním dveřím vedou schůdky, nad vchodem je balkón, který zároveň chrání vstup před nepřízní počasí. Celkovou vizáž domu dotvářejí okenice z ořechového dřeva a pro lokalitu typická střecha.

Vstup - Světlý rodinný dům v Izraeli

Ke vstupním dveřím vedou schůdky, nad vchodem je balkón, který zároveň chrání vstup před nepřízní počasí. Zdroj: Shay Gal

Každá část přízemí ma vlastní exteriér

Když vstoupíte do domu, okamžitě se před vámi otevře celé přízemí. Prostory s různými funkcemi na sebe volně navazují a jsou z každé strany obklopeny svěží zahradou. Maximálního propojení interiéru a exteriéru se autorům podařilo dosáhnout díky zajímavým velkorozměrným otvíracím oknům s bílými ocelovými rámy.

Každý prostor má vlastní východ do zahrady, který rozšiřuje jeho funkčnost i venku. Z rodinného koutku je přístup do severní zahrady, která slouží jako venkovní rodinný koutek s přidanými vodními prvky. Ze salónku se dostanete do východní zahrady s venkovním posezením pod velkou pergolou. Na kuchyň navazuje východní zahrada s venkovním jídelním koutem a s výhledem na bazén.

Interiér přízemí - Světlý rodinný dům v Izraeli

Když vstoupíte do domu, okamžitě se před vámi otevře celé přízemí. Zdroj: Shay Gal

Materiály se v celém domě opakují

V celém prostoru domu si můžete všimnout opakujících se materiálů. Avšak prvky, které udávají atmosféru celé stavby, jsou zmíněná otvírací okna s kovovými rámy.

Přečtěte si také:
Běžný řadový dům v Praze překvapil skleněnou fasádou a dokonale prosvětleným interiérem

U vchodu stojí na míru vyrobená stěna, která zahrnuje užitnou skříň a dveře. Tyto nenápadné dveře vedou k výtahu a k toaletám pro hosty. Schodiště ve vstupní části je jemné a decentní – díky železnému profilu v tomtéž odstínu, jako jsou stěny, působí odlehčeně a minimalisticky. Nášlapné části schodů jsou z dubového dřeva.

Mezi schodištěm a rodinným koutem je skleněná příčka, jíž je vidět celé podlaží. Rodinný koutek a kuchyň tvoří jeden prostor, na něj navazuje jídelní část a dál obývací pokoj. Atmosféru domova zvýrazňuje krb osazený doprostřed severní stěny.

Krb v obývací části - Světlý rodinný dům v Izraeli

Atmosféru domova zvýrazňuje krb osazený doprostřed severní stěny. Zdroj: Shay Gal

I šikmé trámové stropy natřeli na bílo

V poschodí se nachází hlavní ložnice a dva dětské pokoje. Všechny místnosti mají šikmé bílé dřevěné trámové stropy. Ložnice rodičů je od dětských pokojů oddělena třemi schody a domácí pracovnou. Součástí hlavní ložnice je i vlastní koupelna, oddělená poloviční stěnou. Na jedné straně této stěny je televize a na opačné jsou umyvadla.

Koupelna v ložnici - Světlý rodinný dům v Izraeli

Součástí hlavní ložnice je i vlastní koupelna, oddělená poloviční stěnou. Zdroj: Shay Gal

Velké vestavěné skříně šatny, ve které též nechybí okno, jsou bílé jako většina interiéru, doplněné zlatým kováním. Bílé stěny v celém domě oživují oranžové detaily, šedé tkaniny a mnoho přírodních materiálů s výraznými texturami.

Projekt Straight to the Point

architektonický ateliér: Blumenfeld & Moore Architects
autoři: Tamar Blumenfeld & Yehudit Moore
styling: Nelly Levin a Elki Gazit
lokalita: region Sharon, Izrael
plocha: 460 m2
realizace: 2022

Text: Sabína Zavarská
Foto: Shay Gal

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: dřevěné trámy dvoupodlažní domy prosklené plochy prosvětlení interiéru rodinne domy
Sdílejte článek

Diskuze