investice do nemovitostí
Jak financovat stavbu nového domu?
Toužíte po vlastním bydlení, ale zneklidňují vás rostoucí ceny pozemků nebo stavebního materiálu? Nevzdávejte se svých snů jen proto, že na spořicím účtu zrovna nemáte dostatek peněz. Zjistěte, jaké možnosti financování stavby existují a jaké mají (ne)výhody.
Vlastní nemovitost – nejlepší investice
Chystáte se koupit byt pro svou potřebu nebo jako investici? Pokud jako investici - jistě chybu neuděláte. Nemovitosti přinášejí výnos hned nadvakrát – postupně se zhodnocují a také generují pravidelný měsíční příjem ze svého pronájmu.
Fotovoltaika: Návod k použití
Energie ze slunce už dávno není hudbou budoucnosti, prospěch z ní může mít prakticky každý. Jaké přináší výhody, jaká rizika se s ní pojí a jak jí jde využívat? Tyto a podobné otázky si dnes kladou tisíce majitelů nemovitostí.
Různé typy zateplení staveb
Volba tepelněizolačních materiálů a jejich podíl na konstrukci již dnes patří k základním parametrům navrhování a realizace staveb. Zateplení se výrazným způsobem podílí nejen na nižších výdajích za vytápění či chlazení objektů, ale zvyšuje také pobytový komfort v objektu. Důležitý je však nejen správný typ izolace, ale také materiál a způsob zateplení…
Věřili byste, že tento dům postavili ze starých kontejnerů?
Stále populárnějším konstrukčním prvkem se v celosvětovém měřítku stávají přepravní kontejnery. Kovové boxy, jejichž původní funkcí byla ochrana a poskytnutí úložného prostoru pro rozličné materiály a suroviny, jsou ve stále hojnějším počtu využívány pro konstrukční účely.
Investiční byt? Vyplatí se i na hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření
Je to velké téma posledních let extrémně levných hypoték. Vyplatí se koupit si byt, pronajmout ho, a nechat si z nájmů postupně splácet hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření tak, aby až děti vyrostou, bylo postaráno o jejich bydlení? Bohužel na tyto úvahy žádná jednoduchá hypoteční kalkulačka neexistuje…
Výběru otopného systému věnujte velkou pozornost!
Teplo je v našem životě velmi důležitou veličinou, náklady na vytápění tvoří (vcelku logicky) jednu z nejvyšších položek rozpočtu většiny domácností. Proto věnují majitelé nemovitostí výběru otopného systému obvykle velkou pozornost. Většinou je základním ukazatelem ekonomické hledisko, ovšem dnes se přidává i hledisko ekologické. Jak si tedy stojí jednotlivé zdroje vytápění pod drobnohledem neznečištěného vzduchu?
Co se změnilo u plynových kotlů od září 2015?
Od 26. září 2015 vstupuje v platnost první soubor požadavků na ekodesign zdrojů tepla dle Nařízení Komise (EU) č. 813/2013. Rozšíření evropských směrnic o ekodesignu a ErP směrnice zásadně ovlivní nabídku zdrojů tepla. Od září půjdou na trh např. jen kondenzační plynové kotle, dodávky klasických nekondenzačních kotlů jsou tímto nařízením, až na výjimku uvedenou níže, zakázány. Změny se týkají i ostatních zdrojů tepla.
6 tipů, jak ušetřit za topení
1. Zvažte výměnu kotle Zamyslete se nad tím, jestli není na čase investovat do nového moderního kotle, který spotřebuje až o 30 % méně energie. Ekonomicky nejvýhodnější jsou kondenzační kotle, které pracují v nízkoteplotním režimu a hodí se […]