Reklama
Jak na montáž strešní folie

Jak na montáž strešní folie

Po jejím připevnění si můžete částečně vydechnout – i kdyby trochu zapršelo, prostor pod fólií zůstane suchý. Práce vám půjde rychle. Fólie není těžká, takže se při její montáži příliš nenadřete. Buďte však opatrní, abyste ji při montáži nechtě nepoškodili.

Jak na montáž okapu

Jak na montáž okapu

Bez okapu by byl život domu těžký. A krátký. Když je okap prorezlý, nebo jinak nefunkční, velmi často začnou stěny domu vlhnout. Voda se může dostat buď přímo na fasádu, nebo podteče k soklu či do základů. Je-li spodek hůře zaizolovaný, dům začne vlhnout zespodu. Případně voda podmyje některé části pozemku. Proto je montáži okapů třeba věnovat náležitou pozornost.

Místo teplých rámečků kvalitní montáž

Místo teplých rámečků kvalitní montáž

Po celé roky byly hlavním hitem počty komor. Plnily jakousi kvalitativní stupnici, kdy s rostoucím číslem měla stoupat kvalita celého výrobku. Komory jsou pryč a místo nich se objevily teplé rámečky. Že by další marketingový počin dodavatelů oken, kteří se snaží namluvit neznalému spotřebiteli, že všechno stojí a padá s teplým rámečkem, stejně jako kdysi se zmíněnými komorami? Opět zde vidíme snahu upřednostňovat kdejaký technický detail okna před tím nejzásadnějším: kvalitní montáží.

Správná montáž okna v praktických radách

Správná montáž okna v praktických radách

Jestli jste někdy poptávali okna, pak jste se, při listování cenovými nabídkami, určitě soustředili především na stránku s cenovou kalkulací. Jasně, cena je důležitá a zajímá každého. Věnovali jste se však tomu, jak bude vaše nové okno namontované? Zda bude použitá správná, normovaná montáž okna, nebo zda bude okno zabudované tou notoricky známou, avšak špatnou,

Aby okna seděla

Aby okna seděla

Od doby, kdy se stala energetická náročnost budov denně přetřásaným tématem, se výrobci předhánějí vnabídkách kvalitních oken, vymýšlejí pro ně nové dokonalejší profily, těsnění, prosklení, větrací klapky, materiály… Jakkoliv energeticky přepočítáno, vybaveno perfektním kováním avšelijakými certifikáty, nekvalitně osazené okno nesplní sliby výrobců anenaplní naše očekávání.