novostavby rodinných domů
Rodina přijela na pár měsíců, zůstala natrvalo. Moderní rodinné bydlení v harmonii s okolím si je získalo
Dům v harmonii s okolím – taková byla vize Newyorčana Kingmana Brewstera při plánování moderního rodinného bydlení na členitém pobřeží ostrova Fogo v Kanadě. Výsledkem je stavba, která spojuje nejvyšší úroveň komfortu s krásou přírody.
Směs stylů a materiálů nemusí působit chaoticky. Novostavba působí jako vystřižená z časopisu o bydlení
Sníte-li o domě, který by byl jako vystřižený ze žurnálu o designu, dokonce přímo z jeho obálky, práce ateliéru Frenkel Architecture & Interior Design se vám bude líbit.
Novostavba v Plzni naplno využívá tradiční materiály. Uvnitř dominuje dřevo, zvenčí cihla
Mít ve vlastním domě kancelář, ze které můžete naplno vykonávat svou práci, má mnoho výhod. Nový dvoupodlažní dům v Plzni se sedlovou střechou zahrnuje nejen pohodlný prostor k bydlení, ale též veterinární kliniku. Je umístěna ze strany ulice, protilehlá strana domu je maximálně soukromá – patří otevřenému prostoru kuchyně, jídelny a obývacího pokoje s velkým prosklením a výstupem na terasu v soukromí pozemku.
V malé vesnici pod horou Říp si zrekonstruovali starou usedlost
Bydlení ve velkoměstech má nesporné výhody, především pro mladé lidi. Když vedle toho vlastníte chalupu na venkově, kam můžete odjíždět na víkendy, máte navrch. Majitelům domu v malé vesnici pod horou Říp, kteří přes týden bydleli v Praze, víkendová lokalita tak přirostla k srdci, že se rozhodli odejít z hlavního města a přestěhovat se na venkov natrvalo. Aby to mohli udělat, bylo nutné starou stavbu zrekonstruovat.
Jednoduchý a praktický rodinný dům v obci Hrabyně připomíná loď
Obec Hrabyně v Moravskoslezském kraji je příjemnou vesnicí s krásným prostředím a nízkým počtem obyvatel. Architekti Tomáš Bindr a Pavlína Harazimová působící pod značkou Atelier38 v tichém prostředí lokality navrhli, či spíše „vnořili“ do pozemku, jednoduchý a praktický rodinný dům. V mnohém připomíná loď – nejen ponorem, ale i členěním dispozice a „palubovou“ terasou s bazénem.
Vestavba v ruině: Projekt, který boří představy o tom, jak zacházet se starými domy
Cihlová budova přitahuje pohledy kolemjdoucích už po staletí. Rezavý, místy zubem času okousaný plášť v sobě už chvíli ukrývá příjemné překvapení. Místo opuštěného zničeného vnitřku plného harampádí, který byste při letmém pohledu na dům čekali, najdete uvnitř živý prostor, který místy rozpustile respektuje charakter staré stavby.
Jednoduchý jednopodlažní dům s příjemným výhledem do údolí
V klidné části Zlína vyrostl elegantní jednopodlažní dům s výhledem do údolí. Pro rodinu žijící v domě bylo velmi důležité zachovat si soukromí a maximálně využít prostor.
V Brně postavili první energeticky plusový dům v České republice
Postavit dům v proluce široké jen 5,5 m a dostat do něj dva samostatné byty pro celkem 6 lidí byl už sám o sobě komplikovaný úkol. V brněnském Vize Ateliéru to navíc vymysleli tak, aby si stavba dokázala na sebe vydělat.
Novostavba dvoupodlažního rodinného domu: Jednoduchá kompoziční hra s velkým efektem
Takto charakterizují novostavbu domu autoři projektu. Projektování jim ztížil rohový pozemek, se kterým sousedí bytový dům.
Pozemek plný komplikací? I takto elegantně si s ním lze poradit
Mnoho architektů už dokázalo, že když osadí větší rodinný dům do svahu, dosáhnou efektu minimálního zabrání prostoru. Je to způsob, jak se dá i rozlohou větší stavba postavit tak, aby nerušila okolní přírodní prostředí a působila co nejpřirozeněji.