pokojove rostliny

izbová rostlina
Rady a Tipy

Pokojové rostliny vám zpříjemní bydlení: Jak a kam je umístit?

Zjistěte, jak pokojové rostliny přispívají k lepší atmosféře ve vašem domově. V tomto článku naleznete praktické tipy na jejich umístění, které zvýrazní krásu každé místnosti.

Kořínky rostliny ve sklenici
Dekor

Tajemství pěstování ve vodě bez zeminy: Některé rostliny je možné mít jen v lahvi či váze

Nemusíte být právě zkušený zahrádkář na to, abyste věděli, že rostliny pro svůj růst, krásu a případnou úrodu potřebují živiny z půdy. Slyšeli jste však už o pěstování pokojových rostlin ve vodě?

Rostliny v kuchyni
Trendy

15 pokojovek vhodných do kuchyně, které pročistí vzduch a vytvoří příjemnou atmosféru

Není žádným tajemstvím, že zeleň v domácnosti pomáhá zlepšit náladu a zkvalitnit obytný prostor nejen esteticky, ale i funkčně, zejména pročištěním vzduchu. Pokojové rostliny pomohou osvěžit i kuchyni – místnost, kde jich obvykle moc nepěstujeme. Dobrá zpráva: nemusíte být právě zahradník, abyste se těšili ze zdravé zeleně.

Byt plný pokojovek
Design interiérů

Kvíz: Poznáte nejznámější pokojové rostliny?

Pokojové rostliny doslova vdechnou domácnosti kousek přírody. Pročistí vzduch, zútulní jakýkoliv prostor v bytě či domě a zlepší psychickou i zdravotní pohodu členů domácnosti. Můžeme si vybrat méně náročné pokojovky i rostliny pro zkušenější pěstitele. Poznáte nejznámější pokojové rostliny, jejich specifika a požadavky na pěstování? Otestujte své znalosti v 10 otázkách.

Vhodné pokojové rostliny do ložnice
Dekor

Nenáročné rostliny pro výzdobu ložnice, které vytvářejí relaxační atmosféru a navíc čistí vzduch

Rostliny mohou snižovat stres, zvyšovat produktivitu a čistit ovzduší, což z vašeho prostoru dělá ideální prostředí pro odpočinek po dlouhém, náročném dni. Navíc je v dnešní době široký výběr úžasných rostlin vhodných do ložnic a vyžadujících nenáročnou péči, takže se do pěstování může pustit opravu každý. Bát se nemusí ani ti, kteří neměli s rostlinkami doposud štěstí, a rostliny jim většinou po čase uhynuly.

Věci, které působí zastaralé v interiéru
Design interiérů

Zbavte se věcí, které dělají dům zbytečně starý a zastaralý. Které to jsou?

Některé designové prvky domů z minulosti mají kouzlo, které jim dodává historický nebo dobový charakter. Jiné? Neodolaly zkoušce času. Trend, který byl v jedné konkrétní éře tak všudypřítomný, že okamžitě datuje váš domov, může být pro přátele (nebo budoucí majitele domu, pokud uvažujete o prodeji) vlajkou, že jste ho nerekonstruovali desítky let.

Vlnatky na rostline zblízka
Rady a Tipy

Kdybyste na vašich pokojových rostlinách tohoto škůdce našli, čeká vás náročný boj. Jak si s tím poradit?

Všimli jste si na pokojových rostlinách nebo ve skleníku zvláštních dvoumilimetrových až třímilimetrových brouků, kteří mají na sobě jakoby vlákna či chumáče vaty? V tom případě vás čeká boj s vlnatkou, škůdcem z kategorie červcovitých (Pseudococcidae), která dokáže způsobit pořádnou paseku. Jak před ní rostliny ochránit?

Zařízovaní pohodového bydlení
Design interiérů

Vytvořte si domácí oázu pro zajištění maximálního klidu a pohody

Zdá se, že stres je v dnešní době všudypřítomný. Proto je velmi důležité vytvořit si doma oázu, kde můžete od stresu uniknout – i když jen na chvíli. Vytvoření domova – nebo dokonce prostoru v rámci domova –, kde se můžete uvolnit a najít si čas na odpočinek, být sami sebou a užít si klid, je pro zachování zdraví zásadní – zejména v obdobích, kdy je stres nejvyšší. Tato životní období jsou bohužel nevyhnutelná, pokud si ale přenastavíte některé své návyky, tak vaše odolnost vůči stresovým faktorům zůstane vysoká.

Pokojové rostliny a stromy v interiéru
Design interiérů

Interiérové stromy oživí místnost a vytvoří příjemnou atmosféru. Jaký si vybrat a proč?

Z pokojových rostlin udělají největší dojem interiérové stromy. Fungují v každé místnosti, oživí ji a vytvoří příjemnou atmosféru. Čistí vzduch a stávají se významným designovým prvkem.

Real photo of a botanical bedroom interior with wooden shelves, tables, double bed, plants and empty wall next to a window with blinds. Place your painting
Rady a Tipy

Nejvhodnější rostliny do ložnice, které vám pomohou lépe spát

Pokojové rostliny dokáží během pár chvil změnit každou místnost, a to hned několika způsoby. Nejenže vypadají krásně a dodávají interiéru přírodní prvek, ale též čistí vzduch. Některé rostliny jsou speciálně vhodné do ložnice, protože zlepšují vlhkost, odstraňují škodlivé toxiny či uvolňují éterické oleje.