posuvne systemy

Obývák s velkými okny -Okna Schüco
Rekonstrukce domu

Řadový domek zděděný po babičce se změnil na klenot zalitý světlem

Z šedi omšelých řadových domů, které ve čtvrti Poll v Kolíně nad Rýnem stojí už celé století, nedávno jeden dům vystoupil. Tmavá nevábná budova se dočkala kompletní resuscitace vnitřního uspořádání a po světelné transfuzi okny Schüco v zářivě bílé fasádě se proměnila ve skvost zalitý světlem a hlavně domov pro mladou rodinu.

Hliníkové posuvné systémy Schüco AS PD 75.HI
Rekonstrukce domu

Minimalismus par excellence: Bezrámový a zároveň bezbariérový posuvný systém Schüco AS PD 75.HI

Schüco představuje novou generaci hliníkových posuvných systémů Schüco AS PD 75.HI (Panorama Design), ve které skloubilo minimalismus s maximální funkčností a využilo to nejlepší ze dvou světů. Nová technologie zdvižně-posuvné konstrukce poprvé umožnila zkombinovat skrytý rám se zapuštěným prahem (Performance Line), poprvé se tedy transparentnost Panorama Design a bezbariérový přechod vzájemně nevylučují.

Stavební pouzdro pro posuvní dveře NORMA KOMFORT písková
Design interiérů

Stavební pouzdro PURE. Novinka netradičních rozměrů od JAP FUTURE

Jedním ze základních prvků každé místnosti jsou beze sporu dveře. Oddělují jednotlivé prostory v bytě a vytváří komfortní zónu soukromí. Už při plánování stavby či rekonstrukce je nutné se zamyslet nad jejich výběrem. Ujasnit si, jaké a kam umístit a jaký budou plnit účel.

Designové dveře zakomponované do interiéru
Design interiérů

Dveře Master – co kus to originál

Jsou synonymem pro nadčasový minimalistický design, tak příznačný pro dnešní dobu. Široká variabilita prvků, ze kterých jsou tyto dveře vyráběny, umožňuje vytvořit pro každý exkluzivní interiér vlastní nezaměnitelný originál.

Posuvní dveře v moderné ložnici
Design interiérů

Posuvy pro dveře od JAP FUTURE – šetří místo a hezky vypadají!

Jste v situaci, kdy už nemůžete využít posuv dveří do stavebního pouzdra? Nevadí, je to jen zdánlivá nevýhoda, kterou elegantně odstraní využití posuvů dveří na zeď či do stropu. Spojení praktičnosti s atraktivním a nadčasovým designem vás rozhodně nezklame.

Výhled z bytu s prosklením do přírody
Rekonstrukce domu

Posuvné systémy Schüco: Minimalismus s maximálním prosklením

Pevná, tvrdá, přitom křehká a průhledná látka. Tak lze popsat DNA základního kamene moderní architektury a designu, kterým se nepochybně stalo sklo. Velkoryse prosklené plochy současných domů i bytových projektů vytvářejí prostorné, vzdušné a prosvětlené interiéry, v nichž se komfortně bydlí.

Balkonové a terasové dveře bez prahů
Rekonstrukce domu

Dvojnásobně bezbariérové dveře Schüco

Balkonové a terasové dveře bez prahů vytvářejí bezpečný a pohodlný přechod z interiéru do exteriéru - pro malé děti, ale i pro osoby na invalidním vozíku nebo s chodítkem. Schüco proto zdokonalilo svá bezbariérová řešení a nejen jednokřídlé, ale už i dvoukřídlé dveře Schüco pro balkony a terasy lze instalovat zcela bez prahu.

Antibakteriální povrchová úprava kování
Rekonstrukce domu

Antibakteriální úprava Schüco SmartActive omezuje šíření infekce

SmartActive je dlouhodobá antibakteriální povrchová úprava kování i profilů hliníkových oken, dveří a posuvů Schüco, která aktivně omezuje přenos choroboplodných zárodků, jako jsou bakterie, viry, houby a kvasinky. Přispívá tak k udržování hygienického prostředí zejména ve veřejných budovách s velkým počtem lidí.

Okenni system zapusteny práh
Rekonstrukce domu

Zapuštěné prahy dveře a posuvů Schüco spojí prostory bezbariérově

Dveře a posuvné i okenní systémy obvykle prostory předělují. Pokud je však otevřete, měly by sousední místnosti nebo interiér s exteriérem propojit plynule, pohodlně, hladce, prostě bez překážek.

Vila v městečku Särö je usazena na kopci. Prostřední a spodní podlaží bylo zásadně rekonstruováno a rozšířeno. Instalovány byly posuvné systémy a posuvné systémy se zdvihem Schüco ASS 50, fasádní systémy Schüco FW 50+.HI, dveře Schüco ADS 70 HD a okna Schüco AWS 70 BS.HI. Autor fotografií: Sofia Sabel, Gothenburg
Návštěvy domů

Dům vyšlý z módy proměnili ve vilu ve stylu Bauhaus

K radikální změně domu, který dispozičně zcela nevyhovoval a i stylově dávno vyšel z módy, se rozhodli dva mladí lidé ve švédském městečku Särö. A do rekonstrukce se dali ve stylu Bauhaus, tedy jedné z nejvýznamnějších avantgardních škol umění, designu a architektury.