Antibakteriální povrchová úprava kování
Zdroj: Schüco

Antibakteriální úprava Schüco SmartActive omezuje šíření infekce

24. 05. 2021 Sdílet

SmartActive je dlouhodobá antibakteriální povrchová úprava kování i profilů hliníkových oken, dveří a posuvů Schüco, která aktivně omezuje přenos choroboplodných zárodků, jako jsou bakterie, viry, houby a kvasinky. Přispívá tak k udržování hygienického prostředí zejména ve veřejných budovách s velkým počtem lidí.

V podobě antimikrobiální povrchové úpravy SmartActive pro kliky oken, dveří a posuvů, ale i pro vnitřní profily okenních, dveřních, posuvných a fasádních systémů, nabízí společnost Schüco trvalé hygienické prostředí mezi úklidovými cykly. Mikroskopické částice vysoce čistého stříbra, které obsahuje povrchové úprava (Micro Silver BGTM) účinně zabraňují množení choroboplodných zárodků. Patogenní mikroorganismy, které přijdou do styku s touto povrchovou úpravou, zahynou, čímž se zabrání jejich dalšímu nežádoucímu šíření. Nezávislé laboratorní testy prokázaly snížení výskytu bakterií nejméně o 99,9% během 24 hodin, testy byly provedeny pro bakterie MRSA a E. coli.

Antibakteriální povrchová úprava kování

Vizualizace fungování Schüco SmartActive: Mikroskopické částice vysoce čistého stříbra, které obsahuje povrchové úprava (Micro Silver BGTM), účinně zabraňují množení mikroorganismů. Nezávislé laboratorní testy prokázaly snížení výskytu bakterií nejméně o 99,9% během 24 hodin, testy byly provedeny pro bakterie MRSA a E. coli. Zdroj: Schüco

Schüco používá vysoce kvalitní mikrostříbro, čistě kovové, bez nanočástic, proto nehrozí proniknutí do lidské pokožky. Tato složka je bezpečná pro člověka a životní prostředí, je využívaná v lékařství a dokonce také v certifikované přírodní kosmetice. Antimikrobiální povrchová úprava SmartActive pomáhá zajistit dlouhodobou dezinfekci a může významně snížit výskyt bakterií mezi úklidovými cykly. 

Antibakteriální provedení kování SmartActive je k dispozici v mnoha povrchových úpravách, pro eloxované povrchy, vzhled nerezu či stříbrný design (práškové lakování) nebo ji lze na speciální objednávku aplikovat i pro jiné odstíny práškového lakování. Povrchy profilů jsou k dispozici výhradně s práškovým nástřikem. Hygienické požadavky tak nijak neomezují kreativitu architektů. 

Zdroj: Schüco

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: Antibakteriální vlastnosti dvere hliníková okna kliky kovani posuvne systemy povrchova uprava
Sdílejte článek