rekonstrukce chaty

Chata pod Bukovou horou
Návštěvy domů

Zateplená, ale nepřehřívá se! Ve zrekonstruované chatě v Orlických horách šetří energii zimní zahrada

Horské prostředí, krásné výhledy, vynikající lyžování i letní rekreace. Tyto možnosti nabízí prostředí Orlických hor. Pod Bukovou horou se nacházela lyžařská chatka z osmdesátých let, krčící se pod stoletým javorem. Vznikla na místě zaniklé chalupy. Avšak roky plynou a potřeby majitelů se mění, a tak i tato chata si vyžádala rekonstrukci. Přibylo více prostoru, světla, ale i zeleně.

Exteriér - Áčková chata u jezera v Kanadě
Návštěvy domů

Architektura „áčkové“ chaty krásně doplňuje okolní přírodní krajinu. Relaxační atmosféru umocnili barvami a textiliemi

Chatky ve tvaru písmene A mají bohatou historii. Typologie připomínající horský štít je stále populární – i když mnohé z nich už je třeba rekonstruovat. Podobná rekreační stavba okouzlila i kanadský pár. Pocházela však z padesátých let a potřebovala úpravy hned z více důvodů. Jak vypadá dnes?

Exteriér - Chata ve svahu na Benešovsku
Rekonstrukce domu

Kdysi tmavé podkroví chaty úplně ožilo! Jak dosáhli úplné změny atmosféry v celém interiéru?

Prostorná chata v odlehlé části lesů „na Benešovsku“ sice stojí na krásném a velkém pozemku obklopeném zelení, ale už neplnila všechny potřebné funkce, po kterých majitelé toužili. Díky lokalitě poskytuje dostatek soukromí, avšak původní dispozice a staré fasády potřebovaly obnovu. Architekti Roman Kučírek a Jan Komárek z ateliéru 3K Architects navrhli proměnu, která úplně změnila atmosféru v celé chatě a především v podkroví.

Dřevodům s terasou
Návštěvy domů

Rodinný dům se díky převládajícímu dřevu podobá horské chatě

Původní dům byl postaven ve dvou etapách – suterén vznikl ještě před druhou světovou válkou. Jeho pevná konstrukce byla určena pro velký dům. Avšak horní poschodí s dřevěnou konstrukcí neodpovídala původním plánům. Byla postavena po skončení války a mnohem menší a jednodušší, než měla být. Jak dnes vypadá dům po proměně?

Rodinný jednopodlažní dům s velkými oknami
Rekonstrukce domu

Po rekonstrukci chaty se mladá rodina těší z trvalého bydlení nedaleko Prahy

Mnoho mladých lidí dnes uvažuje nad bydlením jiným způsobem než kdysi. Už nebaží po velkých domech či bytech v luxusních čtvrtích velkých měst. Stále více z nás hledá únik před ruchem a stresem v klidu přírody.

Stará dřevěnice po rekonstrukci interiéru
Návštěvy domů

Nezalekli se poškozených trámů a zachránili ji. Stoletá dřevěnice se jim odměnila nádherným víkendovým bydlením

Stoletá dřevěnice po kováři v podhoří Ďumbierských Tater měla štěstí, že ji koupila Natali s rodinou. Nezalekli se poškozených trámů a zachránili ji. A ona se jim odměnila tímto nádherným víkendovým bydlením.

Ocelový korzet z ulice
Návštěvy domů

Starou chatu z třicátých let oblékli do ocelového korzetu. Jakou funkci plní toto nezvyklé řešení?

Původně rekreační stavba z třicátých let minulého století v pražském Suchdole měla na sobě několik různých dostaveb. Nakonec byla přestavěna na trvalé bydlení. Finální podobu rekonstrukce navrhl architekt Jan Šépka. Překvapuje ocelovým korzetem.

foto: Cristóbal Caro
Návštěvy domů

Kouzelná chata v přírodě: Krásné výhledy z ložnice, teplo a klid

Chata nabízí krásné výhledy přímo z ložnice, teplo a klid. Z některých pohledů zvenku chatu mezi stromy ani nezpozorujete.

Dřevostavba Bernau
Návštěvy domů

Jednoduchá víkendová chata nabízí dokonalé místo pro relaxaci

Kdo z nás by netrávil rád víkendy co nejdále od každodenního ruchu – nejlépe v lůně přírody? Hlavně ti, kdo bydlí ve velkoměstech, dokáží výhody víkendové chaty v lese ocenit. Podobný sen měl i dnes už šťastný majitel této víkendové chaty.

chata a terasa
Rekonstrukce domu

Rekonstrukce dobové chaty za 55 000 eur

Pamatujete si chaty ve tvaru písmene A, které se stavěly v 70. letech? Většina z nich je už prakticky nepoužitelná, ostatní dosluhují.