střešní terasa

Dřevěný rodinný dům Senohraby
Návštěvy domů

Dřevěný dům s mnoha úrovněmi soukromí: otevřené přízemí s prosklenými fasádami a skrytá střešní terasa

Na rozsáhlém svažitém pozemku, v místě bývalého arboreta v okrese Praha-východ, stála původně chata. Na jejím místě vyrostl nový dřevěný rodinný dům s proskleným přízemím a pochozí střechou. Uprostřed vysokých a starých stromů působí nenápadně, jako dřevěná kostka vznášející se ve vzduchu.

Střešní terasy v obytném domě v Praze
Návštěvy domů

Krásný výhled na Vltavu, hodně zeleně i dokonalá zašívárna: Dvě střešní terasy nabízejí v bytě dva různé světy

Představte si bydlení v prostorném apartmá s nádhernými výhledy do okolní přírody a s bonusem, který se jen tak nevidí – ne s jednou střešní terasou, ale rovnou se dvěma. Zdá se vám to jako zbytečný luxus? Pro toho, kdo dokáže prostor správně využít, se mohou dvě samostatné terasy stát tím nejlepším místem k odpočinku, a to rovnou během celého roku.

Prosklená vila
Návštěvy domů

Dvougenerační bydlení v ultramoderní podobě

Velmi úzký pozemek v klidném prostředí na okraji Vídně vyžadoval speciální řešení. O to více, že požadavkem investorů bylo vytvořit vilu, která bude plnit funkci dvougeneračního bydlení.

Návštěvy domů

Malý dům se čtyřmi podlažími má na střeše venkovní kuchyň

Svěží malý dům se světle modrou fasádou a čistým stylovým interiérem zapůsobí mezi ostatními domy v ulici na první pohled.

Foto: Tomáš Manina
Návštěvy domů

Nekonvenční dům vystavěný ze čtyř celků

Dům vůbec nemusí tvořit jeden celek! Architekt Sebastian Nagy vytvořil obytnou kompozici ze čtyř celků. Všechny mají svou individualitu a odlišné jsou nejen tvarem, ale také funkcí.