svetlo

Novinky

Správný lustr dodá interiéru šmrnc

Chybí něco vašemu interiéru a nemůžete přijít na to, co to je? A jaká máte svítidla? Pokud jen nějaká obyčejná nebo nezajímavá, či dokonce hodně nevkusná, není divu, že nemá pokoj tu správnou jiskru. Lampy a lustry nejsou jen funkční věcí, ale také designovým doplňkem a měli bychom jim věnovat stejnou pozornost, jako všemu ostatnímu zařízení.

Novinky

Vyzdobte svůj domov světlem

Časy, kdy jsme v prodejnách se svítidly šahali po těžkopádných přezdobených lustrech, jsou dávno pryč. Vítězí heslo méně je někdy více. Současné lampy, bodová svítidla, či lustry jsou skvělým doplňkem na dotvoření atmosféry. S vývojem […]

Trendy

Zrcadla se senzorem mohou posloužit jako „bludička“

Že zrcadlo prozradí, kdo je na světě nejkrásnější, víme všichni už od svých zhruba tří let. Tenhle doplněk interiéru vám ale také může posvítit na cestu. „Bludičkou“ se mohou v každém bytě stát zrcadla doplněná dotykovým senzorem. Senzor neustále svítí a zrcadlo tak dokáže šetrně osvítit ztemnělou místnost.

Design interiérů

Škola interiérového navrhování VIII: Čarování se světlem

Světlo je mimořádně důležitým prvkem v každém interiéru; je to základní element nejen pro samotné vidění, ale rovněž pro tvorbu našeho nejbližšího prostředí.

Design interiérů

Světlo v pozoru

Poklidně stojí v blízkosti oblíbeného místa na čtení, ale rozhodně o nich neplatí, že by byly neviditelné. Krásné a moderní stojací lampy se starají o vytvoření příjemné atmosféry v interiéru a pomáhají nám, aby naše oči klouzaly po stránkách zamilované knihy o něco snadněji. Stráží nejen světlo, ale také charakter našeho domova. Odhánějí nejen dioptrie, ale i chmurné myšlenky. A cení si jich i proslulé designérské značky, které jim vštěpují atraktivní tvary a podoby. O nic pozadu nezůstávají ani nástěnná svítidla, která slaví svůj velký návrat.

Design interiérů

Světlo v architektuře

Výstavní síň Mánes na Masarykově nábřeží v Praze bude od 10. do 13. března hostit druhý ročník specializované výběrové výstavy svítidel, designu a příslušenství Světlo v architektuře.

Design interiérů

Byt prozářený sluncem

„Chceš vidět hezký byt?“ ptá se mě známý, architekt. Známe se už dost dlouho na to, aby věděl, jaká bude moje odpověď. Tentokrát jsem však přistoupil na malou hru: nedostal jsem žádné údaje, adresu, ba ani stručnou historii projektu. „Obyčejná“ návštěva měla začít jako nečekané dobrodružství.

Návštěvy domů

Esence světla, prostoru a vodních ploch

Komu se to nestalo? Bombastické záběry na kulturní památky, mazaně nafocené počiny architektů nebo líbivé vizualizace staveb, které teprve čekají na svého investora. Potom v deziluzi stojíte před vybájeným objektem a musíte zkrátka usoudit, že vás kdosi podvedl. Stavba není ani tak velká, ani tak proporční, ani tak působivá. Zajímavost jí dodala zručnost a šikovnost fotografa a počítačového experta. Čistá a přívětivá architektura vily postavené kousek od Komárna nás však přesvědčila, že za dobrou architekturou se vyplatí vstát od redakčního stolu.

Rekonstrukce bytu

Světlo domova

Domácnost není jen útočiště, kde hledáme klid po náročném pracovním dni, ale také prostor pro nejrůznější aktivity. Domov je však i synonymem dokonalé kombinace interiérových prvků. A tak jako kuchyňská linka nepatří do koupelny či jídelní stůl […]