v souladu s přírodou
Skromnost a jednoduchost, ale i velkorysost a vzdušnost. Dřevostavba na Liberecku toho nabízí mnoho
Napohled skromný dům, který neruší majestátní přírodu vůkol. Zasazený do pozemku u lesa v kopcích nad Libercem a Jabloncem nad Nisou nabízí krásný výhled do korun odrostlých jehličnanů. Své kouzlo si uchovává navzdory tomu, že není daleko od cesty – dělí ho od ní vzrostlá alej.
Dům, který splývá se sněhovou krajinou aneb moderní reinterpretace tradiční chaty
Za tímto domem s názvem MI-1 jsme se vypravili až do sněhem zaváté Kanady. Proč má název MI-1? Protože stojí na břehu řeky Mille-Îles a je prvním ze tří domů navržených od stejného architektonického studia.
Jak se šperkařka zabydlela v unikátním domě v obklopení přírody, aniž by padl jediný strom
Malebný kraj s rozlehlým jezerem a činnou sopkou obřích rozměrů u města Villaricca na jihu Chile přilákal už kdekoho – i elegantní šperkařku. Místo pro své trvalé bydliště a umělecké zázemí zároveň našla na mýtince uprostřed lesa.
Návrat k přírodě: Chata obsahuje jen nezbytnosti pro relax a ubytuje až tři rodiny
Borový les, lokalita vhodná pro zimní sporty na vrcholu hřebene, který vznikl před milióny let nad písčitými plážemi. V tomto prostředí stálo malé dřevěné útočiště. Aby si majitelé mohli kouzlo okolí vychutnat ještě lépe, byla nutná rekonstrukce.
Dům, který nepotřebuje vytápěcí systém, má skleněnou ložnici
Mnoho mladých párů láká život ve velkoměstech, avšak když se ho nabaží a plánují vlastní rodinu, uvažují jinak. Hledají domov v poklidné lokalitě, nejlépe v přírodním prostředí. Podobně tomu bylo i v případě belgického páru. Po letech strávených „v rytmu“ hlavního města si vyhlídli pozemek v klidné lokalitě belgického venkova.
V bývalé trampské osadě nedaleko Žloukovic navrhli architekti chatku, které nechybí městský komfort
Víkendový domek v tichém prostředí lesů, kde občas přeběhne srnka a houby i maliny můžete sbírat naboso v zahradě, má dnes velkou hodnotu. Nemluvíme o té finanční, ale relaxační. Blízkost přírody a možnost ponořit se do vlastního já se dnes cení mnohem více než kdysi.
Jak vytvořit přechod mezi socialistickou zástavbou a nedotknutou loukou
Přáním investora bylo na pozemku mezi domy ze sedmdesátých let a nedotknutou loukou postavit dům, který by byl nejen zázemím pro příjemný rodinný život, ale též místem pro kreativitu a tvorbu. Architekti ze studia ValArch navrhli dům s půdorysem ve tvaru písmene L, který komunikuje s nedalekými stavbami a zároveň i s blízkou loukou.