French press – skvělá káva

18. 03. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Espreso zažilo v České republice obrovský boom. Denně potkáváme reklamy, které nás přesvědčují, že jde o jediný správný způsob přípravy kávy a do každé správné domácnosti patří designový presovač. My ale víme, že káva se […]

Espreso zažilo v České republice obrovský boom. Denně potkáváme reklamy, které nás přesvědčují, že jde o jediný správný způsob přípravy kávy a do každé správné domácnosti patří designový presovač. My ale víme, že káva se dá připravit i jinak. Zkuste taky French press!

Na dobré espreso potřebujete kvalitní stroj a hodně času. S moderními kapslovými kávovary sice čas ušetříte, namletou kávu ale ani okem nezahlédnete a rituál spjatý s pitím kávy tak ztrácí mnohé ze svého kouzla. Existuje naopak mnoho způsobů, jak připravovat kávu efektně, často to ale obnáší více času, více peněz a hodně pomůcek.

Ideálním kompromisem, jak připravit kávu rychle, levně a přitom efektně je French press. Připravuje se skoro tak snadno jako starý dobrý „Turek“, jen výsledek je chutnější a mnohem zdravější.

Příprava kávy french pressem

French press se používal ve Francii už na začátku 19. století. Jedná se o nádobu s jednoduchým sítkem, kterým lze namletou kávu stlačit ke dnu.

Postup přípravy kávy je následující:

  • Vyndejte z French pressu sítko a víko a nasypte do nádoby namletou kávu( nejlépe 8 g na 150 ml)
  • Zalijte kávu horkou vodou a na French press nasaďte víko i se sítkem, které zatím nestlačujte dolů
  • Počkejte 1 minutu, poté kávu trochu promíchejte a znovu nádobu zavřete
  • Po další minutě a půl začněte opatrně stlačovat sítko dolů a poté kávu ihned nalévejte do hrníčku

Takto si rychle připravíte výbornou kávu bez škodlivých látek, které by se po delší době do vody louhovaly. Jestli si chcete kávu opravdu užít, kupte si mlýnek a namelte si ji vždy čerstvou sami.

Konečně se i k nám dostaly obchody s dobrou kávou, kde si můžete vybrat z velkého množství druhů zrnkové kávy. Pořídíte zde i všechno potřebné k přípravě a ještě vám dobře poradí. Mezi takové obchody například patří:
www.doubleshot.cz
www.mamacoffee.cz
www.coffeesource.eu

Nebojte se dobré kávy!

Veronika Benešová

Foto: thinkstock.cz

Kategorie: Spotřebiče Styl
Tagy: káva Kávovary
Sdílejte článek

Diskuze