pták na pítku
Zdroj: Henkel

Zapojte se do LOCTITE CHALLENGE! Vytvořte pítko pro ptáčky.

02. 07. 2024 Sdílet

Rok od roku se planeta otepluje. Suchem trpí rostliny, ale také živočichové. I drobní ptáci strádají v létě žízní. Pojďte jim pomoci.

Loctite nainstaloval 50 ks pítek pro ptáky a hmyz do městských parků města Praha. Pítka budou celé léto pravidelně doplňována vodou. Můžete však přispět i vy.

Vytvořte pítko pro ptáčky s pomocí vteřinového lepidla Loctite. Porozhlédněte se okolo, i ve vaší domácnosti najdete například starší keramickou mísu, velký hrnek, kterému se odštíplo ouško, nebo plechovou krabici od sušenek. Z toho všeho může být pítko pro ptáky.

Motivujte ostatní k dobré věci. Pomáhejte s vteřinovými lepidly Loctite. Vytvořte pítko, označte #locni_si_vody,  #Loctite2ndChanceCZ a sdílejte. Sledujte a bavte se na @lepime.spolu.

Čím více příspěvků s hashtagem #Loctite2ndChanceCZ bude, tím více kg krmiva pro ptáky na zimu Loctite zajistí.

ptáci na pítku

Zdroj: Henkel

Pár tipů pro výrobu pítka pro ptáčky

  1. Pítko můžete vytvořit z různých voděodolných materiálů, keramiky, porcelánu, plastu, skla, kameniny atd. Loctitem přilepte, co potřebujete, případně ukotvěte k základně, aby bylo stabilní a nepřevrhlo se.
  2. Povrch, kde pták dosedá nesmí být kluzký, a kraj příliš tenký a ostrý, proto okraj můžete potáhnout například rozříznutou hadičkou a přilepit Loctitem, nebo na kraj přilepit větvičku, na které budou ptáčci rádi přistávat.
  3. Pítko musí být mělké, aby se ptáci neutopili, ideální je cca hloubka do 7 cm. U větších pítek můžete dát do vody pár kamenů, zvýší to stabilitu a ptáci na ně mohou dosedat.
  4. Pítko umístěte na bezpečné místo, kde se ptáčci shlukují, dbejte na to, aby se k němu nedostaly například kočky. Můžete jej zavěsit na větev dostatečně vysoko, obdobně jako krmítko, nebo jej umístit na tyč a zapíchnout do země. Nezapomeňte doplňovat pravidelně vodu.
Loctite soutez

Zdroj: Henkel

Z čeho udělat pítko?

  • Pítka můžete tvořit ze spousty materiálů, použít se dá třeba starší proutěný věnec, který byste za normálních podmínek vyhodili. Opravte jej, aby držel tvar, vezměte misku, položte na věnec, zafixujte Loctitem, okolo věnce protáhněte motouz a pítko je hotové.
  • Nebo můžete udělat pítko ze staršího krmítka, jen na vnitřní desku položíte misku s vodou, stačí pak ze spodu přilepit.
  • Ani starší plastový barel na vodu nemusíte vyhazovat, odřízněte spodní část cca 6 cm vysoko, propíchněte otvory pro motouz a kraj potáhněte rozříznutou užší hadicí, aby se ptáčkům na pítku dobře sedělo.
  • Použít můžete i široký hrneček, prasklé ouško přilepte Loctitem, ptáčkům se na něm bude dobře sedět.
  • Pítko se dá udělat třeba i z domečku pro panenky, který vaše děti odložily, necháte střechu a nosné sloupky a na spodek vložíte třeba plastovou misku na vodu. Aby nebyla příliš lehká můžete ji přilepit na prkénko. Děti mohou pak domek pomalovat, aby se jim i ptáčkům líbil. Možností je nepřeberně, jen se stačí podívat okolo sebe.

Které lepidlo použít?

Lepidla Loctite lepí různé druhy materiálů jako je kov, porcelán, plast*, guma, kůže a dřevo. Není vhodné na lepení skla, EPS a syntetických vláken. Odolávají vodě, dokonce i mytí v myčce na nádobí. Vnější obal je vyrobený z 80 % recyklovaného materiálu.

Vyberte si sami některé z lepidel Loctite – můžete vzít tekuté, nebo gelové, nebo verzi se štětečkem, které vám bude vyhovovat.

Pár tipů:

Loctite Super Bond Brush

Silné, rychleschnoucí, tekuté univerzální vteřinové lepidlo s pohodlnou a snadnou aplikací pomocí štětce. Ideální především pro aplikaci na větší plochy.

LOCTITE SB BRUSH

LOCTITE SB BRUSH Zdroj: Henkel

Loctite Super Bond Precision

Silné, univerzální vteřinové lepidlo s dlouhým aplikátorem vhodným pro přesnou aplikaci a lepení i těžko přístupných míst. Lepidlo vytvrzuje během několika vteřin a poskytuje vysokou odolnost lepeného spoje.

Loctite SB Precision

Loctite SB Precision Zdroj: Henkel

Loctite Super Bond Repositionable Gel- NOVINKA – dává vám více času na lepení a tak se vyhnete slepeným prstům

Univerzální vteřinové lepidlo ve formě gelu bez obsahu rozpouštědel, dráždivého zápachu a rizika okamžitého slepení prstů – poskytuje 2x více času na lepení a korigování než ostatní vteřinová lepidla Loctite. Díky své gelové konzistenci je vhodný i k aplikaci na svislé plochy, protože tak rychle nestéká. Jeho vnější obal je vyroben z 90 % recyklovaného materiálu, neobsahuje plasty a je 100% recyklovatelný.

LOCTITE SB Repositionable Gel

LOCTITE SB Repositionable Gel Zdroj: Henkel

*kromě PE a PP

Pozn. lepidlo, jako většina vteřiňáků, nesmí přijít do styku s potravinami a vodou

Více informací naleznete na www.loctite-superbond.cz .

 

ZDROJ: PR článek společnosti Henkel

Kategorie: Hand Made
Tagy: soutěž
Sdílejte článek