Hravé interiéry v srdci Amsterdamu

27. 08. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Už vás nebaví stále stejně vypadající hotelové pokoje? Nudí vás holé stěny a jednoduchý nábytek? Tak zkuste hotel The Exchange v centru Amsterdamu, jehož majitelé se rozhodli zamávat s nudou a vyzvali módní návrháře a designéry, aby […]

Už vás nebaví stále stejně vypadající hotelové pokoje? Nudí vás holé stěny a jednoduchý nábytek? Tak zkuste hotel The Exchange v centru Amsterdamu, jehož majitelé se rozhodli zamávat s nudou a vyzvali módní návrháře a designéry, aby svými nápady probudili hotel k životu. Ubytovat se tak můžete třeba v budoáru Marie Antoanetty a ještě sami kousek hotelu ušít na všudypřítomných šicích strojích.

S konceptem oblečeného hotelu přišlo designérské duo Otto Nan a Suzanne Oxenaar, které mělo zkušenosti z designového hotelu Llove v Tokiu. Tentokrát si vzali na pomoc studenty a absolventy prestižního Amsterdam fashion institutu a dali jim zdánlivě jednoduché zadání: Oblékněte pokoje tak, jako byste oblékali modelky.

 interier,design

interier, design

Výsledkem je 61 hotelových pokojů a žádné dva nejsou stejné. Například v pokoji Rembrant se designéři nechali inspirovat skládanými dobovými límci, které nosí osoby z Rembrantových obrazů, a vytvořili z látek obří origami, které zcela deformuje prostor pokoje. V pokoji Marie AntoInetty se ocitnete v divadelním kostýmu z 18. století a budete se kochat luxusními látkami. Ubytovat se můžete třeba i v pokoji, který je oblečený v retro stylu osmdesátých let.

interier, hotel

Hotel The Exchange najdete na adrese Damrak 50 přímo v centru. Damrak je jedna z nejživějších ulic Amsterdamu a dát jí rozmanitější a módnější výraz se snaží iniciativa „Red Carpet“, kterou je Hotel The Exchange součástí.

Letos vyhrál soutěž o „hippest hotel of Amsterdam“, takže zážitky jsou zaručeny. Koukněte se do fotogalerie a vyberte si svůj pokoj!

 interier, design

  interier, design

interier, design  interier, design

hotel

Hotel The Exchange, Damrak 50, Amsterdam

-vb-

zdroj: exchangeamsterdam.com

foto: Mirjam Bleeker, Inga Powilleit, Arjan Benning

Kategorie: Design interiérů Styl Trendy
Tagy: design interier
Sdílejte článek

Diskuze