5 kroků ke správným vchodovým dveřím

08. 10. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Plánujete koupi nových vchodových dveří a nevíte podle jakých kritérií se správně rozhodnout? Poradíme vám, jak se vypořádat s nejčastěji kladenými otázkami.

1. Chcete kvalitní dveře s minimální údržbou?

V tom případě je nejdůležitější vhodně zvolený materiál, ze kterého jsou vchodové dveře vyrobeny. Pravidelnou péči budou rozhodně vyžadovat dveře dřevěné, a to nejméně dvakrát ročně. Plastové dveře jsou téměř bezúdržbové. V jejich případě však dobře zhodnoťte podmínky, kterým vstupní dveře ve vašem případě budou čelit – sluneční svit, povětrnostní vlivy.

Vchodové dveře PERITO HPL DITA.

Vchodové dveře PERITO HPL DITA.

Nejméně práce budete mít s hliníkovými dveřmi. Jsou tou nejlepší volbou z hlediska životnosti, odolnosti, pevnosti a trvanlivosti. Vybrat si můžete například z široké nabídky české společnosti PERITO, která nabízí i jedinečné hliníkové dveře s celoskleněným panelem. Jejich originální vzhled přitom není vykoupen žádnými kompromisy v oblasti bezpečnosti, stability či životnosti.

Skleněné vchodové dveře PERITO CHICAGO.

Skleněné vchodové dveře PERITO CHICAGO.

2. Aby to vašemu domu slušelo.

Vstupní dveře nevybírejte jen podle svého vkusu, ale zohledněte i vzhled a typ stavby. Vybrat si můžete z pestré škály tvarů, provedení a barevných odstínů. Stále oblíbenější jsou hladké tvary s geometrickými prvky.

Hliníkové vchodové dveře PERITO BERNARDETTE.

Hliníkové vchodové dveře PERITO BERNARDETTE.

Do starších a rekonstruovaných domů se však často více hodí tradiční rustikální modely. Obvyklé je sladit barvu oken s barvou dveří. Je důležité se již při nákupu oken informovat, zda je možné vybrané dveře v požadovaném dekoru zhotovit. Bezproblémové je samozřejmě řešení v bílé barvě, která je navíc stále módní a nadčasová.

Hliníkové vchodové dveře PERITO ODETTE.

Hliníkové vchodové dveře PERITO ODETTE.

3. Buďte „IN“ a držte krok se západní Evropou.

Běžným standardem v západní Evropě je pořídit si hlavní vchodové dveře z hliníku, který svými vlastnostmi překonal všechny ostatní materiály. Vyšší pořizovací náklady se vzhledem k jejich životnosti a odolnosti rozhodně vrátí. Navíc u žádného jiného materiálu nedosáhnete takového designu a precizního provedení detailů. Překážkou není ani rozhodnutí pro plastová či dřevěná okna, se kterými vstupní dveře z hliníku snadno sladíte. Pokud chcete být originální, zvolte si některý z modelů značky PERITO, které navrhl přední designér MgA. Petr Novague.

Designové hliníkové dveře PERITO model FRANCINE a CLAIRE.

Designové hliníkové dveře PERITO model FRANCINE a CLAIRE.

4. Hledáte dveře pro pasivní nebo nízkoenergetický dům?

Pokud ano, měla by vás u vchodových dveří zajímat hodnota tepelné prostupnosti označována jako Ud. Aby odpovídala požadavkům pasivních domů, musí být u vchodových dveří pod 0,8 W/(m²*K).

5. Chcete se cítit v bezpečí?

Vybírejte dveře s širší dveřní výplní a nedělejte ústupky při výběru doplňků a kování. Základem jsou bezpečné panty zabraňující např. vysazení, connexová skla, zámková vložka s vyšší bezpečnostní třídou a minimálně tříbodový automatický zámek, který současně podpoří i lepší funkčnost celých dveří.

Hliníkové vchodové dveře PERITO AUDREY

Hliníkové vchodové dveře PERITO AUDREY

www.perito.cz, www.perito.eu

Zdroj: PR článek společnosti PERITO s.r.o.

Kategorie: Trendy
Tagy: dvere hlinik plast sklo vstupní dvere
Sdílejte článek

Diskuze