Zvolit raději bavlněné nebo krepové povlečení?

03. 08. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Přestože existuje mnoho materiálů povlečení, největší popularitě se dlouhodobě těší bavlněné a krepové modely. Chcete se držet této klasiky, ale netušíte, která varianta pro vás bude lepší? Vyjasníme si rozdíly.

Bavlněné i krepové povlečení najdete ve většině obchodů, kde prodávají ložní prádlo. Oba druhy přichází v nejrůznějších barevných variantách a atraktivních designech, oba jsou také vyrobené z bavlny. Přesto je od sebe snadno rozeznáte na první pohled i na omak.

Bavlna vás nezklame v žádném ročním období

Bavlněné povlečení užijete v létě i v zimě. Příjemně hřeje, je měkké a výborně saje vlhkost, což oceníte za horkých nocí. Také má dobrou snášenlivost vůči praní, takže je to investice na dlouhou dobu. Snad jedinou nevýhodou je fakt, že se musí žehlit. Aby déle vydrželo, doporučuje se vyžehlit ho ihned po uschnutí.

marketa-duo-cervena-2-4.2090501982

Krep ocení zejména vytížené hospodyňky

Krepové povlečení poznáte na první pohled, jelikož se na něm střídají zvrásněné a hladké proužky, což je patrné i na dotek. Díky tomu se povlečení vůbec nemusí žehlit, což je jeho hlavní výhoda. Jinak má krep prakticky stejné vlastnosti jako bavlna – měkkost, izolaci teploty a prodyšnost. Vždyť je také z bavlny vyrobený.

Každému vyhovuje něco jiného

Výhody obou materiálů povlečení jsme si již vyjasnili. Jednoznačně rozhodnout, co bude lepší pro váš případ, je však nemožné. Konečný verdikt je pouze na vás, protože každému je příjemného něco jiného. Každopádně se držte hlavní zásady – lůžkoviny by měly pocházet od důvěryhodných výrobců. Na tržnici sice pořídíte levněji, ale české povlečení se s napodobeninami nedá srovnávat. Životnost materiálu bývá nižší, po několika vypráních se objeví žmolky, případně první dírky. Ani barvy tak dlouho nevydrží zářivé a o příjemnosti k pokožce se nedá ani mluvit. Nakonec byste byli akorát zklamaní.

ZDROJ: PR článek společnosti VIOLET MOON s.r.o.

Kategorie: Trendy
Tagy: bavlněné povlečení Krepové povlečení ložní prádlo mák povlečení
Sdílejte článek

Diskuze