7 nápadů na polepený interiér

14. 02. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Pomocí barevných lepicích pásek washi (vaši) můžete zcela snadno vytvořit nápadité a přitom nenákladné dekorace. Případně dát předmětům, které vás obklopují, vlastní originální pečeť. Když už se vám okoukají, pásku jednoduše odlepíte. 1 Zafixujte si vzpomínky […]

Pomocí barevných lepicích pásek washi (vaši) můžete zcela snadno vytvořit nápadité a přitom nenákladné dekorace. Případně dát předmětům, které vás obklopují, vlastní originální pečeť. Když už se vám okoukají, pásku jednoduše odlepíte.

1 Zafixujte si vzpomínky

Barevnými páskami washi můžete připevnit na stěnu fotografie, plakáty, obrázky nebo výstřižky z časopisů. Obyčejná fádní stěna se tak změní v osobitý obraz, který se může měnit s přibývajícími zážitky nebo s novou inspirací.

FOTO photoforpress.com

FOTO photoforpress.com

2 Z obyčejného neobyčejné

Obyčejné lahve se mohou páskami washi změnit ve veselé vázy a jednobarevné skleněné svícny získají oživující vzory. Když si pozvete na oběd přátele, dekorace z pásky washi v tomtéž duchu na prostírání či příborech dodají události zcela jinou atmosféru.

FOTO photoforpress.com

FOTO photoforpress.com

3 Nové barvy na starý nábytek

Také bílým jídelním židlím může prospět trocha barvy. Jednobarevná komoda zase ožije například díky obdélníkům z pestrých stužek, které olemují její zásuvky, nebo zásluhou abstraktní kompozice z barevně sladěných pásů.

FOTO photoforpress.com

FOTO photoforpress.com

Pásky washi najdete například na www.washipasky.cz a dalších stránkách, které se věnují kreativnímu umění. Při realizaci všech těchto nápadů byly použity pásky washi z allwashitape.bigcartel.com.

Pásky washi mají původ v Japonsku. Jsou vyrobeny z rýžového papíru a dají se nejen přilepovat, ale i snadno odlepit či popisovat.

4 Aby se děti nenudily

Když začnou sychravé dny a děti se nemohou vyběhat venku, jako by s nimi šilo sto čertů. Máte-li doma dost místa, můžete jim na podlaze vytvořit pomocí pásek washi školku na skákání. Když se venku vyčasí nebo se hra dětem znudí, prostě ji odlepíte.

FOTO photoforpress.com

FOTO photoforpress.com

5 Nápaditý záznamník

Dřevěné kolíky na prádlo pomalujte a přilepte je například na korkovou nástěnku nebo na jednoduchý obrázek, který zavěsíte v předsíni (případně ho můžete nechat opřený na malířském stojanu). Kolíky polepte vzorovanými páskami washi a máte skvělé místo na vzkazy, nákupní seznamy, nezaplacené šeky a další písemnosti.

FOTO photoforpress.com

FOTO photoforpress.com

6 Personalizace

Pracoviště vůbec nemusí být neosobní. S páskou washi můžete vytvořit zajímavé dekorace na různých krabičkách na kancelářské drobnosti a prázdnou konzervu proměníte v pestrý stojan na tužky. Bez obrázku nemusí zůstat ani notebook. Vždy budete vědět, který je ten váš.

FOTO photoforpress.com

FOTO photoforpress.com

7 Originální lampa za pár drobných

Nač kupovat stínidlo, když tvar žárovky je přímo kultovní? Na jednobarevné stěně lampa skvěle vynikne díky elektrické šňůře s objímkou a omotanými páskami washi v různých barvách. Za pár drobných tak budete mít designovou ozdobu nekonvenčního interiéru.

FOTO photoforpress.com

FOTO photoforpress.com

Možnosti využití pásek washi jsou téměř nekonečné – ozdobíte jimi podlahu, stěny, nábytek, doplňky… Jediným limitem je vaše fantazie.

TEXT RIK
FOTO photoforpress.com

Kategorie: Design interiérů
Tagy: Bytové doplňky a dekorace použitý nábytek washi
Sdílejte článek

Diskuze