Česká knihovna získala „designérského Oscara“

09. 05. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Různých cen za design se ve světě uděluje opravdu mnoho. Některé jsou zcela bezvýznamné, některými je fajn nechat se inspirovat a pak je tu hrstka takových, které si nemůžete nechat ujít. Jednou z nich je […]

Různých cen za design se ve světě uděluje opravdu mnoho. Některé jsou zcela bezvýznamné, některými je fajn nechat se inspirovat a pak je tu hrstka takových, které si nemůžete nechat ujít. Jednou z nich je red dot design award, která je považována za nejprestižnější světové ocenění designéru vůbec. Jednoho z udělených pomyslných Oscarů designérského světa, tedy red dot design award 2013, získala knihovna X System od českého studia KDOMÁŽIDLIBYDLÍ.

Flexibilní policový systém je dílem designéra Jana Vacka. Díky modulovému uspořádání lze volit výšku i délku celé sestavy, která nemusí být přichycena ke stěně, ale může stát klidně volně uprostřed pokoje.

 knihovna oceněna red dot design award

Mezinárodní porotu odborníků zaujala svým jednoduchým skladebným systémem, který sestává ze 3 základních komponentů – svislého dílce police a spojovacího kovového prvku „X“. Tyto základní komponenty jsou navíc vzájemně spojeny pomocí rozebíratelného kování.

Flexibilní policový systém

 

Rafinované využití černé a bílé propůjčuje knihovně X Systém dojem pohybu a dynamiky.

„Na ocenění Red Dot jsme velice hrdí,“ říká autor Jan Vacek, jeden z dvojice designérů studia Kdomážidlibydlí a dodává: „Je to pro nás velký krok kupředu směrem k novým návrhům, ale také k případným zájemcům o zařazení našich produktů do svého výrobního portfolia.“

-vb-
zdroj: kdomazidlibydli.cz

Kategorie: Design interiérů Nábytek Novinky
Tagy: design knihovna
Sdílejte článek

Diskuze