Zdroj: Tomáš Manina

Dveře má jen koupelna. Moderní byt s otevřeným půdorysem, ve kterém zaujme i volně stojící vana

16. 05. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Kvalitní materiály, plně integrované obslužné a úložné prostory, dýha měděné barvy, která zjemňuje a zahřívá světle šedé plochy a minimalistická řešení. To je základní charakteristika interiéru moderního bytu ve Strážnické ulici v Bratislavě. Autorem návrhu je architekt Eduard Jančík.

Byt ve Strážnické ulici v Bratislavě se nachází v přízemí obytné budovy. Díky velké podlahové ploše (až sto deset metrů čtverečních) si architekt mohl pohrát s prostorovým členěním a rozdělením jednotlivých funkcí podle vlastních představ a samozřejmě podle představ klienta. K bytu patří padesátimetrová terasa, na kterou je bezbariérový přístup.

Moderní minimalistický byt s dřevem a mramorem

Obytná plocha je propojena s exteriérem prostřednictvím rozměrných francouzských oken. Zdroj: Tomáš Manina

Hra s barvami i tvary

Charakter celému interiéru dává kombinace šedé a měděné barvy, doplněná akcenty černé. Architekt klade důraz na minimalistické prvky, úložné a obslužné prostory jsou integrované, nevyčnívají a nepřekážejí.

Moderní minimalistický byt s dřevem a mramorem

Denní zóna začíná kuchyní z dýhy v měděné barvě a šedé spodní části linky. Zdroj: Tomáš Manina

Jednoduchost a přísnost pravoúhlých tvarů zjemňují kruhové prvky, které najdete v každé části bytu: například v podobě osvětlení, elektrických zásuvek, vypínačů, stojanu na televizi.

Přečtěte si také:
Třípokojový moderní byt pro mladou rodinu

Otevřený půdorys, dveře má jen koupelna a skříně

Celý interiér má otevřený půdorys, jediným uzavřeným prostorem je koupelna. Architekt použil na oddělení funkcí jen solitérní nábytkové bloky navržené na míru, které současně určují finální vzhled interiéru. Prostor volně plyne a spojuje se díky jednotné podlaze z kararského mramoru. Mramorové obklady najdete i v koupelně.

Moderní minimalistický byt s dřevem a mramorem

Během dne sluneční paprsky ještě více zvýrazňují měděnou barvu dýhy, po setmění vyniknou sofistikovaná svítidla, která jsou v každé části bytu. Zdroj: Tomáš Manina

Šedá, černá, měděná a závěsy až po zem

Denní zóna začíná kuchyní z dýhy v měděné barvě a šedé spodní části linky. Typickým prvkem je stejně šedý ostrůvek s barovými židlemi. Kousek dál stojí černý kruhový jídelní stůl, prostor pokračuje obývací částí. Obytná plocha je propojena s exteriérem prostřednictvím rozměrných francouzských oken. Soukromí zabezpečují a prostor zútulňují po zem dlouhé závěsy, které propouštějí světlo.

Přečtěte si také:
Prosvětlení prostoru, zaměření na detaily a využití potenciálu nejvyššího poschodí. Tak vzniká jedinečný byt

Ložnice s vanou

Za dřevěnou stěnou je ukryta ložnice. I v ní najdete nábytek s „měděnou“ dýhou a především působivou samostatně stojící vanu. Celý interiér mění vzhled a atmosféru podle způsobu osvětlení. Během dne sluneční paprsky ještě více zvýrazňují měděnou barvu dýhy, po setmění vyniknou sofistikovaná svítidla, která jsou v každé části bytu.

Moderní minimalistický byt s dřevem a mramorem

Charakter celému interiéru dává kombinace šedé a měděné barvy, doplněná akcenty černé. Zdroj: Tomáš Manina

Byt Strážnická

architektonický ateliér: GRUP architects

autor: Ing. arch. Eduard Jančík

lokalita: Strážnická, Bratislava

plocha: 110 m2 + 50 m2 terasa

projekt: 2019

realizace: 2020

Sabína Zavarská

Foto: Tomáš Manina

Kategorie: Design interiérů
Tagy: byty francouzská okna minimalistický design mramorové koupelny Otevřený prostor šedá terasy terazzo textilie
Sdílejte článek

Diskuze