Zdroj: Christy Kosnic

Potřebujete vdechnout život svému bydlení? Tyto jednoduché nápady oživí váš domov

13. 03. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

Probuďte své bydlení z dlouhého zimního spánku a vneste do něj kousek z blížícího se jara a nejnovějších trendů. A to kousek hlavně plný optimistické radosti ze života.

Interiérové trendy letošního roku přímo nahrávají malým či větším změnám v duchu přicházejícího jara – jsou plné života, osobitosti, barev a neobvyklých kombinací. Zkrátka milovníci eklektismu zaplesají!

Maximalismus

Když už jsme zmínili eklektický styl, začněme s velkým trendem letošního roku – maximalismem v bydlení. Podle odborníků neutrální barvy a minimalismus spojený s minulými lety budou stále více ustupovat do pozadí, což bude nahrávat originálním interiérům. Buďte odvážní a popusťte i vy uzdu své kreativitě.

Kombinujte různé styly, odvážné veselé barvy a vzory, na pohled nespojitelné předměty. Umění vhodných kombinací je ovšem disciplína poměrně náročná. Aby vám doma nevznikl nesourodý mišmaš, měli byste mít alespoň trochu představu o výsledku.

barevný obývací pokoj s obrazy na zdi

Zdroj: Dustin Walker

Odrazte se od oblíbených předmětů nebo jiných prvků, které rozhodně chcete zakomponovat, a následně vybírejte další předměty barevně a/nebo materiálově podobné.

A jak konkrétně na eklektický interiér s prvky jara? Použijte barvy jako zelená, modrá, růžová či žlutá, motivy rostlin, romantických květů a zvířat, přírodní textilie jako len, jutu a bambus. V duchu eklektismu je zkombinujte například s retro nábytkem, černobílými geometrickými vzory nebo zlatými povrchy.

Pastelové barvy

Pastelové barvy nemusí být vyhlášeny jako trend pro určitá období, a přesto jsou prakticky neustále přítomny v mnoha interiérech. Platí za jemný, nenásilný způsob, jak vnést do místnosti barvu, aniž by ji zahltily (samozřejmě záleží na míře použití).

Letos jsou ovšem moderní o něco sytější varianty s méně romantickým nádechem, které vytvoří interiér nabitý pozitivní energií. Patří mezi ně například sytá pastelová modrá, růžová, zelená a samozřejmě nemůžeme zapomenout na barvu roku – broskvovou.

jídelna s barevnými obrazy

Zdroj: Desenio

Máte-li tyto barvy rádi a chcete-li je začlenit do interiéru ve větší míře, nejjednodušším způsobem je použít je na stěny. Možností je ale mnohem více – porozhlédněte se po svém interiéru a najděte místa, která působí trochu mdle či ponuře.

Máte kuchyni v neutrálních barvách? Namalujte spodní skříňky oblíbenou barvou. Příliš radikální řešení? Mrkněte po nových spotřebičích – mnohé už najdete v zajímavějších barvách než jen v černé či bílé, přitom však dokážou být skutečně výrazným prvkem v kuchyni.

Přečtěte si také:
Co může podle interiérových designérů zničit atmosféru domova?

A samozřejmě, osvědčenou variantou jsou menší dekorace, které můžete kombinovat ve více pastelových barvách. Naším favoritem je aktuálně kombinace pastelové oranžové a modré!

Živé květy

Není nad krásnější dekoraci, než je dekorace ze živých květů. Nic nesymbolizuje více příchod jara než příroda probouzející se k životu. Proto právě živé kytice dokáží neuvěřitelně oživit každý interiér. I v této oblasti odborníci každý rok vyhlašují určité trendy, i zde se ke slovu hlásí maximalismus.

růže ve váze

Zdroj: Bloom and White

V módě jsou totiž hlavně kytice s velkými květy ve výrazných barvách – a platí, že čím více barev, tím lépe! Druhým velkým trendem jsou kytice s květy v různých odstínech syté růžové barvy. Podle odborníků tento trend souvisí ještě s hitem z minulého roku – tzv. trendem Barbiecore, kterému, jak napovídá název, vnukl inspiraci film Barbie.

A do třetice máme tip i pro ty, kteří mají raději jemnější, romantičtější květinové aranžmá. In jsou seskupení menších váz a menších kytic tvořených jen z několika kousků květů.

FOTOGALERIE

Text: Lucia Blažiová

Foto: Bloom and White, Desenio, Dustin Walker, Westwing, Herringbone Kitchen, Mitchell Hill, Christy Kosnic, 

Kategorie: Design interiérů
Tagy: bytoví designéři design interiérů rady a tipy
Sdílejte článek

Diskuze