Zdroj: Alexandru Prodan

Jednoduché černé linie daly modernímu bytu jedinečný charakter

10. 12. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Navrhnout jednoduchý interiér s osobitým charakterem může být někdy náročné. Klíčem je vybrat specifický prvek, který se bude nést celým prostorem. V případě bytu v rumunské Bukurešti se jím staly jednoduché černé linie. Nevěříte, že i ty mohou dát celému bytu jedinečný charakter? Architektky Alexandra Nastase a Alexandra Stamate z Jooca Studio vás o tom přesvědčí.

Stylový industriál

Stylový apartmán Black Lines se nachází v Bukurešti, v budově, která byla dokončena na začátku roku 2020. Majitel bytu už od začátku prezentoval zájem o průmyslový styl, který se mu velmi líbil. Potom nastoupily architektky, které vzaly specifické prvky a zkombinovaly je tak, aby získaly stylovější a modernější podobu.

Jídelna a kuchyň v bíle s kovovými prvky a dřevem

Denní zónu stejně jako noční definují černé kovové prvky. Umocňují kontrastní vizualitu nábytku, dotvářejí barevné akcenty čalouněných předmětů a celkově v bytě vytvářejí moderní industriální atmosféru. Zdroj: Alexandru Prodan

Nepřehlédnutelné kovové prvky se nacházejí v celém bytě: na stropě a stěnách v podobě svítidel, kovové jsou stoličky u jídelního stolu, police v obýváku a pracovně, stoly a rámy na fotografie. Dokonce i věšák na chodbě, skříňka v koupelně a šatník v ložnici mají výrazné černé linie.

Do otevřeného denního prostoru jsme přidali několik dekorativních síťovaných panelů s černými kovovými rámy. Jejich úlohou je skrýt větrání a potrubí digestoře v kuchyňské části. Mají i vizuální úlohu — oddělují jídelnu od obýváku.

autorky interiéru

Byt má dvě ložnice: hlavní ložnici a pracovnu, která se v případě potřeby mění na pokoj pro hosty. Autorky interiéru částečně upravily i původní dispozici, protože chtěli sloučit kuchyni a obývací pokoj do jednoho otevřeného prostoru.

Přečtěte si také:
Jak na obývací pokoj v industriálním stylu?

Tak vznikla denní zóna, kterou stejně jako noční definují černé kovové prvky. Umocňují kontrastní vizualitu nábytku, dotvářejí barevné akcenty čalouněných předmětů a celkově v tomto novém bytě vytvářejí moderní industriální atmosféru.

Jídelna spojená s barovým pultem a designovými židlemi

Jídelní stůl je vyrobený na míru z dubového dřeva, s těžkými nohami z černého kovu. Je spojený s barovým ostrůvkem, který má stejná dvířka z kouřového skla, jako jsou i horní skříňky v kuchyni. Zdroj: Alexandru Prodan

TOP TIP

Jídelní stůl s příslušenstvím a malým ostrůvkem slouží i pro vizuální oddělení kuchyně od obývací části. Celý denní prostor sjednocuje dřevěná podlaha v dubovém odstínu.

Obývák s tv, zasouvací stěnou a dřevěnou podlahou

Obývací pokoj. Zdroj: Alexandru Prodan

I ložnice je oděna do strohého industriálu a plně ladí s denní zónou. Prakticky všechen nábytek v bytě je vyrobený na míru, včetně čalouněné postele.

Přečtěte si také:
Starší byt dostal nový lehce industriální kabát

Ta je vyrobená z jemné tkaniny ve světlé béžovo-růžové barvě, která vytváří dokonalý protiklad k drsnému průmyslovému stylu. Stejně není možné si nevšimnout masivních tyrkysových závěsů sahajících až po zem, které celou místnost osvěžují.

Pracovna s policovým dílem a koženým křeslem

Pracovna, která příležitostně slouží jako pokoj pro hosty, se designově mírně liší od jiných částí bytu. Je to právě z důvodu jejího využití pro hosty. Najdete v ní teplejší a jasnější barvy, jemnější materiály. Méně je i textur a kovových prvků. Zdroj: Alexandru Prodan

TOP TIP

Průmyslový styl nemá moc v oblibě bytový textil. Ale jeden menší koberec a látkové rolety v neutrální béžové mu neublíží. Naopak – propojí ho a změkčí.

Profil

NEMOVITOST

Apartmán v novostavbě s plochou 90 m2 , lokalita Bukurešť, Rumunsko

AUTOŘI PROJEKTU

Alexandra Nastase a Alexandra Stamate z architektonického ateliéru Jooca Studio

Text: Sabína Zavarská, Miroslava Maceková

Foto: Alexandru Prodan

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: barvy v interiéru byty dřevěné podlahy industriální styl interiérové doplnky moderni architektura moderni bydleni stylový nábytek
Sdílejte článek

Diskuze